Samsung chystá odpověď na Apple Watch Ultra. Galaxy Watch X mají mít větší odolnost i výdrž na jedno nabití

  • Samsung připravuje odpověď na hodinky Apple Watch Ultra
  • Galaxy X dostanou hranatější tělo a kulatý displej
  • A také vyšší odolnost a další výdrž na jedno nabití

Samsung si na léto chystá jedno velké překvapení. Mimo očekávaného prstenu Galaxy Ring vyrukuje proti Applu s chytrými hodinkami Galaxy Watch X (vyloučeno není ani označení Galaxy Watch Ultra). Mělo by se jednat o přímého konkurenta pro hodinky Apple Watch Ultra 2, které v portfoliu jihokorejského výrobce už druhým rokem chybí. Zatím se sice jedná jen o spekulace, známe však poměrně dost specifikací hodinek, a to včetně jejich designu, což je u Samsungu, několik týdnů před premiérou produktu, zcela běžnou záležitostí. 

Klepněte pro větší obrázek
Takto by měly vypadat nejvýše postavené hodinky od Samsungu – Galaxy Watch X

Hodinky, jejichž rendery vznikly podle uniklých náčrtků, svým tvarem připomínají hodinky Samsung Gear Sport z roku 2017. Čekat máme hranatější tělo, do něhož bude opět vsazen kruhový displej. Na bocích hodinek se objeví další tlačítko, které bude přesně uprostřed mezi stávající dvojice. Tělo hodinek bude splňovat voděodolnost do sta metrů pod vodní hladinou, řemínky zatím vypadají na to, že nebudou univerzální, ale dostanou speciální rychloupínací mechanismus. Pásky však jinak vypadají stejně jako u běžných chytrých hodinek.

Hodinky mají podle spekulací přinést zejména další výdrž na jedno nabití, a to až 100 hodin v pohotovostním režimu. Dosavadní rekordmanem jsou hodinky Galaxy Watch 5 Pro (až 80 hodin v pohotovosti), u konkurenčních Apple Watch Ultra 2 je to jen 36 hodin. Jejich baterie by měla mít kapacitu 578 mAh, a k delší výdrži si pomohou i 3nm hodinkovým čipsetem Exynos W1000. Jejich premiéra se má odehrát na velké letní akci Galaxy Unpacked, u které zatím neznáme přesné datum. Cenově by se mělo jednat o zatím nejdražší chytré hodinky od Samsungu.

Zdroj: Techmaniacs, Smartprix 

Diskuze (22) Další článek: Krabičky od iPhonů nevyhazují. Jablíčkáři k nim mají podobný emocionální vztah jako k samotnému telefonu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Apple Watch Ultra, Odolnost, Odpověď, Samsung Gear Sport, Nabití, Galaxy Unpacked,