Samsung chce být ekologický. Při výrobě skládacích novinek použil vyřazené rybářské sítě

K výrobě chytrých telefonů je potřeba spousta nejrůznějších materiálů. Některé z nich jsou drahé kovy, jen obtížně nahraditelné jinými materiály, místo plastových součástí se ale využít recyklované materiály. Touto cestou se vydal i Samsung u nově představených skládaček Galaxy Z Flip4/Z Fold4 a také u sluchátek Galaxy Buds2 Pro. Uvedené produkty obsahují mimo jiné materiál z vyřazených rybářských sítí, které by jinak pravděpodobně bez dalšího využití skončily na dně oceánu.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung představil svoji ekologickou iniciativu Galaxy for the Planet v roce 2021. Její cíle se bude snažit naplnit do roku 2025

Samsung tak pokračuje v naplňování svojí vize udržitelnosti, ke které přistoupil už dříve prostřednictvím odebrání nabíječky z balení nových telefonů. Vedle úspory nových zdrojů patří mezi důležité součásti jeho ekologického programu (nazvaného Galaxy for the Planet) také využívání recyklovaných materiálů přímo v produktech a následně i další využití vysloužilých zařízení.

Vyřazené rybářské sítě Samsung poprvé použil při výrobě Galaxy S22 letos v únoru, nyní jejich části najdeme celkem v jedenácti řadách zařízení (patří k nim i notebooky řady Galaxy Book2 Pro a tablety Galaxy Tab S8). Recyklací sítí Samsung přispívá ke zmírnění škodlivých dopadů plastového odpadu. Pro představu, ve světových oceánech končí každoročně 640 tisíc tun těchto sítí.

Jak Samsung pracuje s vyřazenými rybářskými sítěmi (video v angličtině):

Podle Samsungu jsou vyřazené sítě jen jeden z příkladů, jak firma pracuje s ekologickými materiály. Vedle toho výrobce používá i další materiály po skončení jejich životnosti nebo tzv. bio pryskyřici (epoxidová pryskyřice). Zřejmě největší zastoupení recyklovaných materiálů, až 90 %, je v nově představených zcela bezdrátových sluchátkách Galaxy Buds2 Pro. Do roku 2025 hodlá Samsung odstranit z balení všech svých zařízení Galaxy veškeré jednorázové plasty.

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Asus ROG Phone 6 Pro. Herní profík, ale univerzál z něj nebude

Témata článku: Samsung, , , , , , , Galaxy Book Pro, Rybář, Výroba, Drahý kov, Sluchátko,