Samsung blíže představuje Knox Vault. Bezpečnostní mechanismus z Galaxy S21

Samsung použil bezpečnostní mechanismus Knox Vault již v řadě Galaxy S21, bližšího představení se však funkce dočkala až nyní. Jedná se o zatím nejpokročilejší bezpečnostní mechanismus mobilní divize Samsungu. Všechna data v telefonu jsou zašifrovaná a přístup k nim chrání Samsung Knox Vault procesor, jedná se zejména o hesla, otisky prstů a další citlivá data spojená s využívanými službami na smartphonu.

Druhou nedílnou součástí je zabezpečená paměť, která s procesorem komunikuje přes zašifrovaný Samsung Knox Vault protokol. Data uložená v této paměti jsou kompletně izolovaná od operačního systému, a přistoupit k nim nelze jinak, než přes zabezpečený procesor. Data v paměti jsou chráněna i před externími útoky přepětím, výkyvy teplot (abnormální teploty pod -35 a nad 100°C) či před cíleným útokem laserem. V případě, že je vnější kryt čipu demontován, je přístup k datům zablokován. Samozřejmostí je pak ochrana před různými softwarovými útoky. Recenzi Galaxy S21 Ultra si můžete přečíst zde.

Představení bezpečnostního řešení Knox Vault:

Zdroj Samsung News

Váš názor Další článek: Googlu se nelíbí agresivní ukončování aplikací na pozadí, posvítí si na výrobce

Témata článku: Samsung, Knox Vault, Paměť, Šifrování, Heslo, Ochrana, Zabezpečení, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 5G 256GB, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G 256GB, Bezpečnostní mechanismus, Data, Citlivé data, Samsung News, Mechanismus, Procesor
Duel procesorů pro náročné hráče: Intel Core i7-11700F vs. Ryzen 5 5600X

Duel procesorů pro náročné hráče: Intel Core i7-11700F vs. Ryzen 5 5600X

Ve hrách zatím špičkové procesory s dvanácti nebo šestnácti jádry příliš nevyužijete. Lepší je mít vyšší výkon na jádro při nižším, ale dostatečném počtu jader. Oba testované procesory to skvěle splňují.

Adam Vágner
DuelProcesory
Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony už po necelém roce vyrábí upravený PlayStation 5

Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost