Rozborka skládaček odhalila tajemství. Takhle si Samsung pomáhá k voděodolnosti IPx8

Rozborky iFixit a JerryRigEverything v předchozích dnech odhalily, jaké tajemství se skrývá za voděodolností skládaček Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 od Samsungu. I přesto, že telefon není certifikován na odolnost vůči pevným částicím, je třeba základ odolnosti hledat u pantu. Mikrokartáčky v jeho vnitřní konstrukci vytlačují nečistoty, zatímco krajní utěsnění speciálním silikonem dělí telefon na dvě „hermeticky“ uzavřené části.

Jak však zjistil iFixit, i přes veškerá utěsnění se může dovnitř dvou samostatných částí telefonu dostat vlhkost. Existuje však ještě druhý záchranný val, a tím je paradoxně displej! Vniknutí vody do útrob totiž brání silné lepidlo, které chrání kabel propojující skládací displej se základní deskou. Samsung základní desku neopatřil žádným nátěrem, který by ochránil elektroniky před vniknutím vody, a tak je zřejmé, že je výrobce zcela jistý v tom, že se voda dovnitř skládaček nedostane. 

iFixit rozborka skládaček od Samsungu:

Rozborky skládaček od Samsungu jsou každopádně velmi zajímavé, a dají nahlédnout pod pokličku telefonů, jejichž nedílnou součástí jsou magnety držící obě poloviny v zavřeném stavenu či propracovat pant, který můžete zastavit v jakékoliv pozici. Recenzi Samsungu Galaxy Z Fold3 si můžete přečíst zde.

Představujeme Samsung Galaxy Z Fold3:

Váš názor Další článek: T-Mobile staví 5G na loni vydražených frekvencích. Používá i technologie od Huawei

Témata článku: Samsung, Skládací displej, Skládací konstrukce, pant, JerryRigEverything, IPx8, Komponenty, Voděodolnost, Rozborka, iFixit, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Tajemství, Skládačka, Základní deska, Telefon
Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Při hledání notebooku na studium či práci byste neměli minout profesionální řadu Dell Vostro, která vám může přinést oproti běžným notebookům několik zajímavých výhod.

Antonín Trčálek
DellTestyNotebooky
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Světové recenze na adventuru Kena: Bridge of Spirits mluví o úspěchu
Oto Schultz
Kena: Bridge of SpiritsAkční adventura