Rozborka skládaček odhalila tajemství. Takhle si Samsung pomáhá k voděodolnosti IPx8

Rozborky iFixit a JerryRigEverything v předchozích dnech odhalily, jaké tajemství se skrývá za voděodolností skládaček Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 od Samsungu. I přesto, že telefon není certifikován na odolnost vůči pevným částicím, je třeba základ odolnosti hledat u pantu. Mikrokartáčky v jeho vnitřní konstrukci vytlačují nečistoty, zatímco krajní utěsnění speciálním silikonem dělí telefon na dvě „hermeticky“ uzavřené části.

Jak však zjistil iFixit, i přes veškerá utěsnění se může dovnitř dvou samostatných částí telefonu dostat vlhkost. Existuje však ještě druhý záchranný val, a tím je paradoxně displej! Vniknutí vody do útrob totiž brání silné lepidlo, které chrání kabel propojující skládací displej se základní deskou. Samsung základní desku neopatřil žádným nátěrem, který by ochránil elektroniky před vniknutím vody, a tak je zřejmé, že je výrobce zcela jistý v tom, že se voda dovnitř skládaček nedostane. 

iFixit rozborka skládaček od Samsungu:

Rozborky skládaček od Samsungu jsou každopádně velmi zajímavé, a dají nahlédnout pod pokličku telefonů, jejichž nedílnou součástí jsou magnety držící obě poloviny v zavřeném stavenu či propracovat pant, který můžete zastavit v jakékoliv pozici. Recenzi Samsungu Galaxy Z Fold3 si můžete přečíst zde.

Představujeme Samsung Galaxy Z Fold3:

Váš názor Další článek: T-Mobile staví 5G na loni vydražených frekvencích. Používá i technologie od Huawei

Témata článku: Samsung, Skládací displej, pant, IPx8, Komponenty, JerryRigEverything, Skládací konstrukce, Voděodolnost, Rozborka, iFixit, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Tajemství, Základní deska, Telefon, Skládačka
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak poslat dopis nebo balík, a nechodit kvůli tomu na poštu
Karel Kilián
SlužbyČeská poštaČesko
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify