Rozborka skládaček odhalila tajemství. Takhle si Samsung pomáhá k voděodolnosti IPx8

Rozborky iFixit a JerryRigEverything v předchozích dnech odhalily, jaké tajemství se skrývá za voděodolností skládaček Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 od Samsungu. I přesto, že telefon není certifikován na odolnost vůči pevným částicím, je třeba základ odolnosti hledat u pantu. Mikrokartáčky v jeho vnitřní konstrukci vytlačují nečistoty, zatímco krajní utěsnění speciálním silikonem dělí telefon na dvě „hermeticky“ uzavřené části.

Jak však zjistil iFixit, i přes veškerá utěsnění se může dovnitř dvou samostatných částí telefonu dostat vlhkost. Existuje však ještě druhý záchranný val, a tím je paradoxně displej! Vniknutí vody do útrob totiž brání silné lepidlo, které chrání kabel propojující skládací displej se základní deskou. Samsung základní desku neopatřil žádným nátěrem, který by ochránil elektroniky před vniknutím vody, a tak je zřejmé, že je výrobce zcela jistý v tom, že se voda dovnitř skládaček nedostane. 

iFixit rozborka skládaček od Samsungu:

Rozborky skládaček od Samsungu jsou každopádně velmi zajímavé, a dají nahlédnout pod pokličku telefonů, jejichž nedílnou součástí jsou magnety držící obě poloviny v zavřeném stavenu či propracovat pant, který můžete zastavit v jakékoliv pozici. Recenzi Samsungu Galaxy Z Fold3 si můžete přečíst zde.

Představujeme Samsung Galaxy Z Fold3:

Váš názor Další článek: T-Mobile staví 5G na loni vydražených frekvencích. Používá i technologie od Huawei

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Pant, Skládačka, Poma, Tajemství, Základní deska, Telefon, Samsun