Rozborka Samsungu Galaxy S21. Sázka na jednoduchost, opravy budou snadné

Samsungy řady Galaxy S21 ještě nejsou v prodeji, a už tu máme první rozborku základního Galaxy S21. Na videu níže můžete vidět postupné rozebrání americké varianty telefonu se Snapdragonem 888, evropská s Exynosem 2100 by se však v útrobách až na rozdílný čipset příliš lišit neměla. Video ukazuje, že je telefon vcelku snadno opravitelný. Po sundání zadního plastového krytu je umožněn přístup ke všem vnitřním modulárním součástkám. Nejtěžší bylo podle zdroje odstranění baterie, jinak šlo všechno jako „na drátkách“.

Čipset byl u telefonu kryt vícevrstevnou termální podložkou vyrobenou z grafitu, místo které bychom běžně čekali heatpipe pro efektnější odvod tepla z čipsetu. Je však možné, že tu využívají dražší modely Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Na videu můžete dále vidět větší poddisplejovou čtečku otisků prstů, vylepšený reproduktor s větší rezonanční komorou, Li-Ion baterii a další hardwarové součástky, z nichž je Galaxy S21 vyroben.

První rozborka Samsungu Galaxy S21 5G:

Smartphony řady Galaxy S21 se do prodeje dostanou 29. ledna, první pohled na Galaxy S21 a Galaxy S21+ jsme vám nabídli v tomto článku, naše první dojmy z testování Galaxy S21 Ultra si můžete přečíst zde.

Diskuze (10) Další článek: Honor už počítá s návratem služeb Googlu. Přeznačí kvůli tomu své telefony?

Témata článku: Samsung, Galaxy, Snapdragon, Komponenty, Hardware, Rozborka, Samsung Galaxy S21 5G, Rozebrání, Oprava, Jednoduchost, Samsun, Čipset, Sázka