Retrovéčko dostalo bronzový přeliv a 5G. Samsung Galaxy Z Flip 5G přijde i do ČR!

Samsung sice na začátek srpna chystá velkou akci Galaxy Unpacked, ovšem ještě před ní došlo na samostatnou premiéru véčka Galaxy Z Flip 5G. V pořadí již třetí skládačka od Samsungu sice není až taková novinka, protože designově a konstrukce vychází ze základního Galaxy Z Flip, přesto však má několik hardwarových vylepšení. Změn sice není mnoho, i přesto to ale Samsungu stálo za samostatný model, který se bude prodávat i v Česku.

Změny po vizuální stránce? Žádné, tedy až na barevné varianty. Zatímco Galaxy Z Flip byl nabízen v černé, fialové a zlaté, Galaxy Z Flip 5G bude k dostání v šedé (Mystic Gray) a bronzové (Mystic Bronze), která bude určitým sjednocovacím prvkem všech novinek Samsungu pro druhou polovinu roku. Nejvýraznější změnou uvnitř je upgrade ze Snapdragonu 855+ na nový Snapdragon 865+, a samozřejmě podpora sítí páté generace.

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Flip:

Skládací véčko Samsung Galaxy Z Flip 5G bude v Česku dostupné od 7. srpna, a to 42 999 Kč. Základní 4G varianta véčka Galaxy Z Flip aktuálně vychází na 39 990 Kč.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: O2 si stěžuje na podmínky 5G aukce u Evropské komise. ČTÚ zatím reagovat nebude

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, Galaxy, Snapdragon, Snapdragon 865, Véčko, Skládací displej, UTG, Skládací konstrukce, Barvy, Flip, Samsung Galaxy Z Flip, Česká republika, Mystic Bronz, Galaxy Unpacked, PřelivUrčitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 14

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny