Recenze skládacího mobilu Samsung Galaxy Z Flip5. Tohle véčko nás baví. Až na baterii

 • Véčka se u Samsungu stávají stěžejním skládacím zařízením
 • Galaxy Z Flip5 dostal nový pant, větší vnější displej a navýšil výkon
 • Nám se by se však líbila i větší baterie a také teleobjektiv

Plusy

 • Velký vnější displej má nově možnosti využití
 • Odolnější pant bez mezery v zavřeném stavu
 • Zvýšená odolnost IPx8

Minusy

 • Telefon musíte stále otevírat
 • Nízká kapacita baterie, dlouho se nabíjí
 • Postrádáme režim DeX a teleobjektiv
? 8/10
Hodnocení
redakce

Skládací hybridy sice byly na trhu první, aby co nejlépe demonstrovaly možnosti nového typu konstrukce, prodeje skládacích zařízení však mají z větší části na starosti skládací véčka. Můžete si myslet, že je to kvůli nostalgii (klasická véčka z trhu už dávno vymizela) nebo kvůli nižší pořizovací ceně. Podle nás je to však kombinace obojího, tj. velkého displeje, malých rozměrů v kompaktním stavu a atraktivnější cenovky. Pro toho, kdo hledá malý telefon s Androidem, jsou skládací véčka zajímavou alternativou. A to platí i o Galaxy Z Flip5, nejnovějším véčku od Samsungu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Véčko Samsung Galaxy Z Flip5 jsme otestovali v krémové barevné variantě

Byl oznámen společně s Galaxy Z Fold5, ale kvůli více novinkám je to právě Flip, který bude pro jihokorejce stěžejním telefonem pro druhou polovinu roku. A my se tomu nedivíme. Véčko dostalo nový odolnější pant, který už v zavřeném stavu nemá žádnou mezeru. Druhou novinkou je velký vnější displej. Sám od sebe (bez doinstalované aplikace) sice ještě vnitřní panel úplně nenahradí, je však daleko lépe využitelnější. Odpadá tak počet otevření véčka pro základní úlohy, které zvládnete na vnějším displeji.

Pant nově obsahuje kolejničky, v prvních dnech bude hodně tuhý, ale za dva až tři týdny „změkne“ tak akorát. Má sice lehkou vůli, ale to je daň za novou konstrukci. Připravte se na to, že bude véčko otevírat a zavírat jen kvůli příjemnému „dozvuku“ při zavření. Pant je jinak tichý, drží prakticky v libovolné poloze a tak můžete používat véčko v rozevřeném, zavřeném nebo polorozevřeném stavu. A režim „stanu“ (A) zase použijete třeba pro focení selfie, když telefon postavíte na stůl.


Samsung Galaxy Z Flip5 5G 8GB/256GB F731B


Dva foťáky hledejte na vnějším krytu, a je převelká škoda, že do véčka Samsung nepřidal teleobjektiv. Uvítali bychom jej namísto širokáče, který přeci jen zase nemá až tak časté využití. Zvýšená odolnost véčka zůstává na metě IPx8, k tomu můžete připočíst i nejvýkonnější Snapdragon součastnosti, špičkové displeje nebo nejnovější Android se skvělou softwarovou podporou. Tohle véčko vás prostě bude bavit...

Představení nových skládaček od Samsungu:

...až na baterii. Její kapacita 3 700 mAh je zřejmě největším kompromisem, který při pořízení véčka uděláte. Pokud telefon využíváte naplno, letí baterie dolů doslova před očima. Z Flip5 je jednodenní telefon, a pokud ráno při odchodu z domu není na sto procentech, mějte po ruce raději powerbanku. Tmavý systémový režim, Lehký profil výkonu a volitelně i úsporný režim - to jsou funkce, se kterými se u tohoto véčka seznámíte do sebemenších detailů.

V pokračování pro předplatitele také najdete

 • Jaké jsou největší mezigenerační změny
 • Co vše dokážete ovládat přes vnější displej
 • Jak výrazně se změnily fotoaparáty

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Huawei znovu spojil špičkové technologie s módou. Z designů hodinek Watch GT 4 si vybere každý

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip5, Samsung Galaxy Z Flip5 512GB, Náběh, Zavírání, Notes, Dynamic AMOLED, Ultra Motorola Razr, Režim údržby, Možný výkon,