Kompaktní rozměry, dobré dílenské zpracování
Automatická regulace jasu displeje
Povedené barevné varianty
Dual SIM se samostatným slotem pro microSD
FM rádio
Výše nasazená cena vzhledem ke konkurenci
Postrádáme notifikační LED
Chybí vibrační odezva u klávesnice
Za 4 990 Kč by telefon mohl mít AMOLED
Delší načítání her a aplikací
Letošní áčková řada od Samsungu může být pro leckoho trochu matoucí, stačí se však podívat na rozestup mezi Galaxy A40, A50, A70 a Galaxy A80, zejména s ohledem na použitý čipset, velikost RAM a rozměry samotného AMOLED displeje, a budete mít po chvíli váhání vcelku jasno. Jenže testovaný Galaxy A20e schéma značení narušil. Co vlastně znamená „éčko“ na konci?
Plnohodnotný Galaxy A20 by zbytečně konkuroval podobně vybavenému Galaxy A50, jedná se totiž o model s 6,4" AMOLEDem, 4 000mAh baterií. Galaxy A20e místo toho zvolil menší displej typu LCD a kapacitně menší 3 000mAh baterii, což opodstatňuje zmiňované „éčko“ v názvu. Celkově se jedná o slušný model střední třídy za dobrou cenu, který poslouží při každodenním zápřahu mírně a středně náročným uživatelům. A zajímavé barevné varianty jsou jen příjemným bonusem. Konkurence je však neúprosná a dá telefonu pořádně do těla.
|
 | rozměry a hmotnost: 147 × 70 × 8,3 mm displej: 5,8", kapacitní TFT LCD, 720 × 1 560, 296 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 32 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 000 mAh procesor: Samsung Exynos 7884 (8× Cortex-A73, 1,6 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Recenze Samsung Galaxy A20e pokračuje v následující kapitole.
Pokračování 2 / 8
Design
Příjemně zaoblený plast. Menší displej s výřezem, útlé tělo a zaoblení bočních hran. Právě díky této trojkombinaci můžeme Galaxy A20e, ve světle současných přerostlých smartphonů, hodnotit jako kompaktní smartphone, který padne velmi dobře do jedné ruky. Palcem obsáhnete zhruba tři čtvrtiny displeje, takže sice budete muset přechytávat (nebo zapnout jednoruční režim), v kapse vám však telefon žádnou velkou bouli neudělá.


Samsung Galaxy A20e jsme otestovali v barevné variantě Coral Orange
Samsung vsadil na plastové tělo a materiál, který nazývá „3D Glasstic“. Není to ale žádná raketová věda, jedná se o vysoce leštěný plast, který má navozovat dojem skleněného krytu, a Samsung jej používá u všech letošních „áček“. Telefon nám do redakce dorazil v nejpohlednější barevné variantě, korálové, která telefonu jednoznačně sluší. Alternativně je na výběr i černá, bílá nebo modrá. A co je podstatné, ani po měsíčním testování jsem na zadním krytu ani proti světlu nenalezl žádné škrábance.



Detail fotoaparátu a skenování prstu
Na zádech je umístěn nepatrně vystouplý modul s duálním fotoaparátem (13 + 5 MPx), LED dioda je zase vkusně zarovnána s okolním povrchem. Oválná vycentrovaná čtečka otisků prstů je pohodlně přístupná ukazovákem, možná by ji neškodila lehká povrchová úprava. Po hmatu sice čtečku dokážete rozpoznat, ale jistí si budete až tak po dvou týdnech. Je totiž jen velmi nepatrně zapuštěna pod okolní povrch.


Do masivního šuplíku na levém boku vložíte dvě nanoSIM a microSD k tomu
Záď pokračuje příjemným zaoblením na boky, na tom pravém je prostor vyhrazen pro regulátory hlasitosti a zamykací klávesu. Ovladače jsou vyrobeny z plastu a mají jistý stisk a dostatečný zdvih, navíc ani nejsou kdovíjak hlasité. Levý bok je zastoupen masivním šuplíkem, do něhož dáte dvě nanoSIM a do třetího slotu i samostatně microSD kartu. K napájení telefonu slouží USB-C na spodní hraně (chválíme, že se Samsung nevrací k microUSB), vedle něhož je umístěn hlavní reproduktor, 3,5mm jack a primární mikrofon. Sekundární pak najdete na horní hraně, využití najde třeba při nahrávání rozhovorů.


Spodní hranu zaplnil reproduktor, mikrofon, USB-C a 3,5mm jack, hrana horní poskytla prostor jen pro sekundární mikrofon.
Celá přední plocha je vyplněna sklem kryjícím displej a boční rámečky. Ty jsou spolu se zobrazovačem vizuálně „vsazeny“ do plastové vaničky, a i když to tak možná nevypadá, přechody mezi černými a korálovými částmi jsou plynulé a hladké. Stejně tak nemáme výtku ani ke kvalitě zpracování, telefon působí bytelným a celistvým dojmem, a ani v krutu se z útrob neozývají žádné pazvuky.

Základní balení Samsungu Galaxy A20e
V základní krabici, která působí trochu laciným dojmem, toho však najdeme poměrně dost. Mimo samotného telefonu se můžete těšit na síťový adaptér typu Adaptive Fast Charging, USB-C kabel, pecková sluchátka, špendlík pro vytažení bočního šuplíku a na uživatelské manuály.
Pokračování 3 / 8
Displej
Displej je jedním z míst, kde se šetřilo. Letošní áčka od Samsungu, až na výjimky, používají AMOLED panel, a Galaxy A20e je právě onou výjimkou. Do přední části telefonu byl vsazen 5,8" PLS TFT displej, který nabídne dostatečné rozlišení 1 560 × 720 pix. Do véčkového výřezu se dostala 8MPx selfie kamerka, všímáme si i poměrně dost velkého spodního rámečku. Pokud by měl stejnou tloušťku jako rám na zbývajících okrajích, telefon by po vizuální stránce vypadal o něco lépe.


Testovaný model používá 5,8" PLS TFT displej typu Infinity-V
Z pohledu použité technologie nemá displej až tak syté barevné odstíny, na přímém slunci dokonce barvy vypadají trochu vybledle, ale není to až tak tragické. Zajímat vás bude hlavně automatický jas, na nějž se naštěstí nezapomnělo, takže na přímém slunci telefon sám nastaví jas displeje na maximum. Víceméně na něm vše podstatné přečtete, i když kvalitám AMOLEDů na sluníčku se PLS panel nevyrovná.


Do véčkového výřezu se dostala 8MPx selfie, systémové ovladače se přesunuly do spodní lišty. Zpětná šipka může být umístěna vpravo nebo vlevo, příp. můžete přepnout na navigaci gesty
Displej však z recenze vyvázne se vcelku pozitivním hodnocením, není to sice AMOLED, ale i tak vás překvapí slušné pozorovací úhly, při nichž nedochází ke korekci barev ani ke změně jasu displeje. Musíte počítat jen s tím, že se v displeji ve větší míře odráží okolní objekty. Noční režim je vhodný pro práci v noci, místo sytě bílého pozadí v nastavení a v systémových aplikacích použije černou. Nejsme však u AMOLEDů, takže se režim nepojí s žádnou energetickou úsporou.


Základní a tmavý displejový režim, při použití schématu možnost přepnutí do nočního režimu zmizí
V noci se může hodit i Filtr modrého světla, který je netradičně přístupný pouze přes horní lištu. V nastavení zobrazení jej nenajdete. I při jeho aktivaci však displej v noci stále dost oslňuje. Chybí také Always On režim, který najdeme jen u AMOLEDů, a protože telefonu chybí i notifikační dioda, je jedinou možností, jak zjistit, že máte zmeškané události, vibrační upozornění Smart Alert. Telefon vám zavibruje, jakmile jej vezmete do dlaně. Pro někoho to ale může být málo.





Další nastavení zobrazení, protože telefon nedostal AMOLED, v nastavení toho moc nenajdete
Displej má dostatečnou jemnost, jednotné podsvětlení po celé ploše a ručně mu můžete zvýšit citlivost na dotyky, takže jej půjde stejně dobře ovládat, i když máte na displeji nalepenou ochrannou fólii. Zdá se, že Samsung i přes úspory ze zobrazovacího panelu vymačkal maximum.
Pokračování 4 / 8
Hardware
Méně vybavená áčka pojí stejný čipset. Samsung neexperimentoval, a u Galaxy A20e použil „provařený“ čipset Exynos 7884 architektury big.LITTLE. V jednom clusteru najdeme dvě jádra Cortex-A73 o taktu 1,56 GHz, ve druhém pak šest jader Cortex-A53 taktovaných na 1,35 GHz. Oproti souběžně používanému Exynosu 7885 pak čekejte horší grafický čip, což se podepíše na ne úplně ideálním požitku z mobilního hraní.



Detaily procesoru v CPU-Z a v aplikaci AIDA64, výsledkem v benchmarku AnTuTu se nikde chlubit nebudete...
Fortnite nerozjedete díky nekompatibilní grafice, náhradou je PUBG, které můžete hrát na střední detaily. Při rychlém pohledu do krajiny okolo vás se však při načítání textur obraz občas zasekává, což vás mnohdy bude stát herní „život“. Asphalt 9 byl hratelný bez větších problémů, ale musíte počítat s delším loadingem. Při hraní se záď dost citelně zahřívá, po 15 minutách hraní už vám to může být dost nepříjemné, tedy pokud nemáte telefon umístěn v nějakém dokoupeném ochranném krytu či pouzdře.
Výsledky benchmarku AnTuTu 7.2.2
- CPU: 42 511 bodů
- GPU: 18 909 bodů
- UX: 28 410 bodů
- MEM: 6 228 bodů
- Celkem: 96 058 bodů
Čipset doplňuje 3GB RAM, která by mohla být dostatečná. Adresovatelných je však jen 2,7GB, z nichž si běžící systém bere rovných 1,3 GB. A stejná velikost zůstává i pro vámi spouštěné aplikace. Průměrné využití RAM v rámci 24 hodin atakuje metu 1,8 GB, takže rezervy zde ještě jsou. Na druhou stranu není systém dvakrát svižný, načekáte se i při běžných operacích či při spouštění některých aplikací, např. Telefonního seznamu nebo Nastavení. Dříve testované Samsungy střední třídy mi přišly o něco svižnější.


Testované hry - PUBG a Asphalt 9, už po pár minutách hraní se zadní kryt dosti citelně zahřívá
Zabezpečený přístup k telefonu zajišťuje čtečka otisků prstů na zadním krytu. Otisky vyhodnocuje rychleji, než optická čtečka u Galaxy A50, přesto mohla být alespoň trochu zdrsněná, abyste ji nahmatali i poslepu. Alternativou je odemykání pomocí obličeje, které však nemá takovou míru zabezpečení jako otisky prstů. Ty můžete použít i pro vstup do Zabezpečené složky, tj. vašeho soukromého prostoru.





Přidaný otisk prstu můžete využít i pro vstup do Zabezpečené složky
Konektivita zahrnuje vše podstatné. Nechybí Wi-Fi a podpora LTE, lokálně přenesete soubory přes Bluetooth nebo Wi-Fi Direct. NFC se nabízí pro placení mobilem, ve správci SIM si můžete nastavit, jakou roli má plnit každá ze dvou vložených nanoSIM karet. Do šuplíku vložíte i microSD, která rozšíří 32GB paměť, ve které je po prvním zapnutí telefonu volných necelých 24 GB. Pro účely běžného používání i pro stažení několika desítek her vám bude prostor bohatě stačit.





Nastavení konektivity, Správce SIM, mobilní hotspot, další nastavení připojení a změna režimu po připojení USB-C kabelu
Reproduktor na zvukový doprovod při hraní postačuje, žádnou extra kvalitu od něj nečekejte, a to ani tehdy, když vyzkoušíte systémový ekvalizér. Audiovýstup do sluchátek je o něco kvalitnější, jedná se však o plastové pecky, které mi v uších vůbec nedržely. Můžete je samozřejmě nahradit za jiná sluchátka dle vlastních preferencí, v nichž alespoň náznakem uslyšíte přínos prostorového audia Dolby Atmos. Jejich připojení k telefonu je také nutností ke spuštění FM rádia. Z něj můžete nahrát i úryvky skladeb, ovšem pouze v méně kvalitním formátu *.m4a.





Péče o zařízení - správa baterie s adaptivním úsporným režimem, správa úložiště a operační paměti
Nevyměnitelná baterie s kapacitou 3 000mAh zvládne telefon udržovat při životě necelé dva dny. Náročný pracovní den zvládne celý, při hraní se baterie vybíjí výrazně rychleji. Kapacita akumulátoru rozhodně mohla být o něco vyšší, o pár milimetrů tlustší telefon by nám vůbec nevadil. Výdrž baterie rozhodně nepatří mezi silné stránky testovaného modelu, alespoň, že můžete počítat s rychlým 15W kabelovým dobíjením, které akumulátor z nuly na sto dobije za necelou hodinu a půl.
Pokračování 5 / 8
Software
One UI s nepotřebným tmavým režimem. V testovaném Galaxy A20e samozřejmě nechybí Android 9.0 Pie a nadstavba One UI. Všechna áčka tak z pohledu uživatelského rozhraní vypadají jako přes kopírák. Většina softwarových přídavků zůstává stejná jako u ostatních modelů, nechybí podpora schémat, Zabezpečená složka, úložiště hesel Samsung Pass, jednoruční režim, dvojité účty pro Messengery, režim Nerušit, Game Launcher i Noční režim. Ten ale nemá příliš opodstatnění, protože jeho aktivací baterii nijak nepošetříte.





Domovská obrazovka, editační režim, zamykací obrazovka, indikace nabíjení a hlavní nabídka
Prostředí vypadá čistě a moderně, rychle se v něm zorientujete, zvyknete si na snadno přístupné zástupce v horní liště. Telefon podporuje i práci s plovoucími okny nebo v režimu rozdělené obrazovky, u menšího displeje jsme však žádnou z těchto funkcí v průběhu testování použít nepotřebovali.





Poslední spuštěné aplikace, možné otevření aplikace v režimu Multidispleje, schémata, potvrzení Androidu 9.0 a bezpečnostních aktualizací datovaných na květen
Prostředí vás zarazí doslova obří maticí, takže všechny ikony a položky vypadají skoro až giganticky. Hustotu mřížky si můžete uživatelsky nastavit, stejně jako na plochu vrátit tlačítko pro otevření hlavní nabídky (jinak ji vysunete od spodní lišty) nebo umožnit otočení domovské obrazovky na bok. V hlavní nabídce čekejte obvyklou plejádu aplikací od Googlu a Microsoftu, a také tituly od Samsungu. Ty se točí zejména okolo organizace času, ale najdete zde i pár stálic.





Povinné tituly od Googlu a Microsoftu, Spotify, Galaxy Wearable a Samsung Members
Samsung Health monitoruje vaše fyzické aktivity, přes Galaxy Wearable se připojíte k chytrým hodinkám od Samsungu. A kdyby nastal problém, můžete si přes Samsung Members spustit základní diagnostiku telefonu. Webový prohlížeč od Samsungu funguje svižně, pochválit musíme i přehledného Správce souborů. V praxi oceníte potažení do stran v telefonním seznamu, které kontakt vytočí nebo vás hned přesune k psaní nové textovky. Jen škoda, že QWERTZ klávesnice po dotyku nezavibruje, samotný telefon totiž vibrovat umí více, než obstojně. Velké množství překlepů se totiž objevuje při psaní na výšku i na šířku displeje.





Samsung Health a měsíční výzvy, Galaxy Apps, Google Play a chytré karty Google
Větší svižnosti prostředí můžete napomoci redukcí systémových animací, ale i tak není rozhraní doladěno úplně ideálně. Při běžném používání na problémy nenarazíte, dost často se však načekáte při spouštění systémových aplikací, aniž by telefon něco viditelně brzdilo. Občas se dokonce stane, že aplikace nenajede vůbec, smutným rekordmanem je v tomto Google Play. Za dobu testování se po jejím spuštěním třikrát zobrazila jen bílá obrazovka. A ta byla zobrazena až do té doby, než jsem aplikaci zavřel a znovu spustil.





Číselník, klávesnice, převodník, kalendář a hlasový záznamník
Zda Samsung aktualizuje Galaxy A20e na novější verzi Androidu, není jisté, víme jen to, že je model zařazen do seznamu smartphonů, které budou aktualizace zabezpečení dostávat každé tři měsíce. V průběhu testování nám žádná aktualizace bezpečnostních politik do telefonu nepřistála, poslední update zabezpečení se tak datuje na květen.
Pokračování 6 / 8
Fotoaparát
Ultraširokoúhlé fotky se můžou hodit. Samsung vsadil na kombinaci 13MPx snímače (f/1.9) s automatickým ostřením a 5Mpx ultraširokoúhlým fotoaparátem (f/2.2), který je zaostřen v celém rozsahu. Ovšem bez korekce zkreslení, takže na výstupu se jeho snímky často tváří tak, jako byste je pořídili rybím okem. Díky nepatrně vystouplému fotomodulu s duálním foťákem se A20e na rovném povrchu nepatrně kolébá. Pod fotoaparáty je ještě samostatně umístěna přisvětlovací dioda zarovnaná s okolním plastovým krytem.


Uživatelské rozhraní fotoaparátu, režim Živého zaostření funguje pouze u obličejů, nikoliv u běžných objektů
Fotoaplikace vypadá podobně jako u ostatních smartphonů řady Galaxy A, jen voleb v nastavení o něco ubylo. Chybí tak podpora zpomalených videí, AR Emoji i optimalizátor scény. Možná i proto si optika často neví rady s adekvátním nastavením bílé, na přímém slunci automatika syté odstíny často přepaluje nebo vypadají celé fotografie lehce zamlženě. Dynamický rozsah a úroveň detailů, jsou spíše průměrné. Pokud semtam „cvaknete“ fotku za ideálního počasí a nahrajete na Facebook, asi vám nic scházet nebude, pokud jste náročnější „mobilní fotograf“, nemá vám A20e prakticky co nabídnout.





Dostupná nastavení ve fotoaparátu
Osmimegapixelová kamerka pro selfie produkuje průměrné snímky, často přepaluje, ovšem vadí zejména to, že neostří. Z deseti pořízených selfíček tak bude hned osm rozmazaných. Stačí, když nebudete stát v ideální ohniskové vzdálenosti. Videa jsou natáčena maximálně ve Full HD rozlišení a bez stabilizace, takže ani zde neočekávejte žádný nadstandard. Mezi objektivy při natáčení přepínat nelze, celé video však může být pořízeno i samotným ultraširokoúhlým snímačem se 123° záběrem scény. Kvalitativně spadá foťák spíše do podprůměru.
Ukázkové fotografie:








Makrosnímky jsou dost povedené, na přímém slunci však hrozí přepaly








Ukázkové fotky za dostatečného osvětlení, vyvážení bílé často nesedí a někdy to vypadá, že fotky obestírá jemná bílá mlha




Fotky pořízené v interiéru, ne úplně ideální světlo znamená ztrátu detailů




Právě pro tyto druhy scén je přínosem ultraširokoúhlý fotoaparát, do záběru toho dostanete daleko více...




Ani ukázková selfíčka vás o fotografických kvalitách příliš nepřesvědčí
Ukázková videa:
Pokračování 7 / 8
Závěr
Ruku na srdce, Galaxy A20e si zřejmě pořídíte kvůli designu. Barevná varianta Coral Orange vypadá tak neotřele, že si ji velmi rychle zamilujete. Jistě, líbit se vám budou i kompaktní rozměry, možná i vcelku slušný hardware, byť výkonově trochu strádá. Mít telefon AMOLED displej, bylo by celé hodnocení úplně jiné. Pokud totiž chcete za stejný peníz podobný, často mnohdy i lepší, surový výkon, je konkurence neúprosná.
|
 | rozměry a hmotnost: 147 × 70 × 8,3 mm displej: 5,8", kapacitní TFT LCD, 720 × 1 560, 296 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 32 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 000 mAh procesor: Samsung Exynos 7884 (8× Cortex-A73, 1,6 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Samsung Galaxy A20e stojí na českém trhu 4 990 Kč. A třeba takový Redmi 7 má výkonnější čipset, větší baterii, infraport a stojí o tisícovku méně! Ano, už není tak kompaktní, ale výkon a baterie, to jsou zcela zásadní parametry, a asi ani nevadí, že má starší microUSB. Velmi podobně je na tom Mi A2 Lite, který má navíc ještě jemnější rozlišení displeje, bude vám ale chybět NFC. A cena? 3 990 Kč.
|
 | rozměry a hmotnost: 156 × 75 × 8,8 mm, 183 g displej: 6,3", kapacitní PLS TFT, 1 080 × 2 340, 409 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 5 000 mAh procesor: Samsung Exynos 7904 (8× Cortex-A73, 1,8 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 13MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Pokud k ceně Galaxy A20e připočteme pětistovku, je na dostřel Huawei P20 Lite s jemnějším displejem, větší pamětí a výkonnějším čipsetem. Samsung si dokonce konkuruje i sám sobě, modelem Galaxy M20. Ten stojí jako P20 Lite a oproti Galaxy A20e má jemnější displej a také téměř o polovinu větší baterii. Vzdáleně můžeme telefon porovnat i s Galaxy A40, který má větší operační paměť, větší rozlišení fotoaparátů a hlavně AMOLED. A to už je ke zvážení...
|
 | rozměry a hmotnost: 144 × 69 × 7,9 mm, 140 g displej: 5,9", kapacitní Super AMOLED, 1 080 × 2 340, 437 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 3 100 mAh procesor: Samsung Exynos 7904 (8× Cortex-A73, 1,8 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 16MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Ne, Galaxy A20e to na trhu nebude mít jednoduché, střední třída toho dnes dokáže nabídnout hodně, a Galaxy A20e nemá mimo designu nic výrazně navíc.
Hlavní konkurenti:
|
 | rozměry a hmotnost: 159 × 76 × 8,5 mm, 180 g displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 520, 267 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 32 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 3 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 632 (8× Kryo 250, 1,8 GHz, 12nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 12MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 149 × 72 × 8,8 mm, 178 g displej: 5,8", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 280, 435 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 32 GB, microSD, RAM: 3 GB, baterie: 4 000 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 625 (8× Cortex-A53, 2,2 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 159 × 75 × 7,3 mm, 168 g displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 160, 402 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, RAM: 4 GB, baterie: 3 010 mAh procesor: Qualcomm Snapdragon 660 (8× Kryo 265, 2,2 GHz, 14nm) operační systém: Google Android 8.1 (Oreo) fotoaparát: 20MPx, video (3 840 × 2 160), blesk |
cena: není v prodeji |
|
 | rozměry a hmotnost: 149 × 71 × 7,4 mm, 145 g displej: 5,8", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 280, 435 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 4 GB, baterie: 3 000 mAh procesor: Hisilicon Kirin 659 (8× Cortex-A53, 2,4 GHz, 16nm) operační systém: Google Android 8 (Oreo) fotoaparát: 16MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
|
iii.jpg) | rozměry a hmotnost: 155 × 73 × 7,8 mm, 160 g displej: 6,2", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 340, 416 PPI sítě: 2G, 4G konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS paměť: 64 GB, microSDXC (128 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 400 mAh procesor: Hisilicon Kirin 710 (8× Cortex-A73, 2,2 GHz, 12nm) operační systém: Google Android 9 (Pie) fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Plusy:
- kompaktní telefon, dobré dílenské zpracování
- automatická regulace jasu
- Dual SIM
- povedené barevné varianty
- FM rádio
Minusy:
- výše nasazená cena vzhledem ke konkurenčním modelům
- postrádáme notifikační LED
- chybí vibrační odezva u dotykových ovladačů a klávesnice
- s ohledem na cenu by mohl disponovat AMOLED displejem
- spuštění a načítání her trvá déle
Verdikt:
Samsung do přecpané střední třídy přidal další model. Galaxy A20e nemá AMOLED, navíc konkurence, často i levnější, jej hardwarově převyšuje.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně