Samsungu unikl seznam s modely, které budou aktualizovány na Android 10. A největší překvapení? Zřejmě letošní Galaxy J4+...

Samsungu unikl seznam s modely, které budou aktualizovány na Android 10. A největší překvapení? Zřejmě letošní Galaxy J4+...

Samsungu unikl seznam s modely, které budou aktualizovány na Android 10. A největší překvapení? Zřejmě letošní Galaxy J4+...
166
Fotogalerie

RECENZE: Když je výbava podružná. Samsung Galaxy J4+ klade důraz na cenu a barvy

  • Otestovali jsme nejlevnější Samsung, který se na trh dostal v roce 2018
  • Nižší střední třída je místo, kde Samsung paběrkuje, a ani J4+ mu nijak výrazně nepomůže
  • Oproti Galaxy J6+ je změn ve specifikacích pouze několik
Plusy
Netradiční barvy - růžová a zlatá
Podpora dvou SIM karet
Dolby Atmos ve sluchátkách
FM rádio
100GB cloud od Microsoftu
Minusy
Chybí čtečka otisků
Pomalejší reakce prostředí
Stále trochu vyšší cena
Málo výkonný hardware
Chybí vibrační odezva tlačítek
3  /10

Samsung Galaxy J4+ je nejlevnějším „jéčkem“, které Samsung vydal v loňském roce. A protože řada Galaxy J u Samsungu tradičně nabízí tu nejnižší hardwarovou výbavu (a také nejnižší prodejní ceny), očekávání rozhodně nebyla velká. Naproti vlajkových modelům a telefonům přes 10 tisíc Kč je to však právě Galaxy J4+, který má být určen pro masy. Konkurence v nižší střední třídě ale umí být často doslova smrtící...

Smartphone toho má až překvapivě hodně společného s nedávno testovaným Galaxy J6+. Prakticky přišel jen o čtečku otisků prstů a duální fotoaparát, jinak je testovaný model postaven na stejných základech. Navrch přidejte jiné, a to netradiční, barevné varianty a také nižší koncovou cenu. Nenáročné uživatele naláká spíše na barvy než na výbavu. Konkurenční modely jsou totiž hardwarově vybaveny lépe.

rozměry a hmotnost: 161 × 77 × 7,9 mm, 178 g
displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 480, 274 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, RAM: 2 GB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 425 (4× Cortex-A53, 1,4 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 8.1 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
37 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Kompletní recenzi Samsung Galaxy J4+ si můžete přečíst na následujících listech. 

Pokračování 2 / 8

Design

Plast v netradičních barvách. Nejníže postavený Samsung pro rok 2018 vcelku nepřekvapivě dostal do výbavy celoplastové tělo. Vzhled je dosti podobný nedávno testovanému Galaxy J6+, z pohledu designu prakticky zmizel pouze duální fotoaparát se čtečku otisků v bočním rámci. Ten je tedy opět lesklý a jeho součástí je tradiční zamykací tlačítko umístěné vpravo, regulátory hlasitosti jsou zase nalevo. Pod nimi najdete i dva šuplíčky, což znamená, že telefon ke dvěma slotům pro nanoSIM přidá i samostatnou pozici pro microSD karty.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy J4+ se na trh dostal ve třech barevných variantách

Na spodní hraně je k dispozici napájecí microUSB, mikrofon a 3,5mm jack, hlavní reproduktor se nachází na pravém boku, a při hraní her na šířku displeje si jej často nechtěně utlumíte levým ukazovákem. Aby se tak nedělo, budete si muset upravit navyklý způsob úchopu. Boky jsou příjemně zaoblené, takže se telefon v ruce drží dostatečně jistě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejextravagantnější je rozhodně růžová...

Galaxy J4+ je nabízen v několika barevných verzích. Mimo fádní černo-modré je na výběr i růžová (s nádechem do fialové) a zlatá. Ta však směřuje spíše k odstínu „bronzové“. Do redakce se nám dostaly všechny tři barvy, které si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. U všech barev zůstává masivní rámeček okolo displeje vždy černý.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Druhou zajímavou barvou je zlatá, všimněte si detailu vroubkování zadní strany na poslední fotce

V naddisplejovém prostoru očekávejte 5Mpx selfie (f/2.2), sluchátkový reproduktor, čidlo pro regulaci jasu i přisvětlovací diodu pro selfie. Ta dost oslňuje, protože po aktivaci neustále svítí a nečeká až na stisknutí spouště, na výběr máte dokonce tři úrovně intenzity. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Asi nejobyčejnější barva? Černá s modrou boční lištou. I samotná černá se při různých úhlech dopadajícího světla tváří spíše jako modrá či šedá

Při pohledu na zadní stranu si povšimnete nepatrné čárkované struktury, která vyniká zajímavými odrazy na přímém světle. Design se tedy povedl, záda však vypadají dost prázdně. Uprostřed vrchní části se krčí pouze jeden 13Mpx snímač (f/1.9) s přisvětlovací diodou. Telefon je spíše lehčí, při běžném používání dostatečně kompaktní, snadno se vejde do kapsy u kalhot. Součástí základního balení je rychlá uživatelská příručka, síťový adaptér (bez podpory rychlého dobíjení), pecková sluchátka a špendlík pro vytažení bočních šuplíčků.

Pokračování 3 / 8

Displej

Nejlevnější model řady Galaxy J se nemůže pyšnit Super AMOLED displejem, zavděk musíte dát „obyčejnému“ šestipalcovému IPS LCD panelu. Samsung mu říká Infinity, byť rozhodně určitě nevypadá „nekonečně“. Protažený displej s masivními rámečky dostal poměr stran 18,5:9 a rozlišení HD+, tedy 1 480 × 720 pix. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Šestipalcový displej a detail naddisplejového prostoru

Při bočních pohledech nedochází k degradaci barev, spíše si všímáme velké odrazivosti okolních objektů v displeji. Barvy jsou (v porovnání s AMOLEDy) spíše vybledlé a méně výrazné. Jemnost zobrazovacího panelu byla při veškerém spouštěném obsahu dostatečná. Displejové režimy úplně chybí, dostalo se však alespoň na filtr modrého světla, který si rádi zapnete v noci, aby vás displej neoslňoval. Případně se může filtr aktivovat automaticky v předem určený čas.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavení zobrazení, filtr modrého světla, ovladače nahradíte dotykovými gesty. 

Potěšitelné je také to, že Samsung nešetřil, a telefonu dopřál automatickou regulaci jasu. Ta je přístupná z nastavení či přímo z horní výsuvné lišty, jen si jezdce vyneste nahoru, abyste lištu nemuseli rolovat nadvakrát. Jas lze upravit i ručně, pokud si jej však budete chtít snížit na přímém světle, automatika jej tvrdošíjně vrátí zpět na maximum.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na displeji můžete nastavit zvětšení a vlastní písmo nebo aplikace automaticky spouštět roztažené přes celý displej

Ovládací prvky, které postrádají vibrační odezvu, se dostaly přímo do spodní lišty v displeji, pozici zpětné šipky můžete prohodit s tlačítkem posledních spuštěných aplikací nebo rovnou přepnout na ovládání gesty potažením v místě určení. Telefon vám k tomu může poskytnout i drobnou nápovědu. V opačném případě zase můžete lištu s tlačítky schovat a vysunout až dle potřeby. Celkově vzato je kvalita zobrazení spíše průměrná, to se však u střední třídy dalo čekat. Žádné překvapení se tak nekoná.

Pokračování 4 / 8

Hardware

Zase ten málo výkonný Snapdragon. Stejně jako u Galaxy J6+ vsadil Samsung u Galaxy J4+ na téměř tři roky starý čipset nižší třídy - Snapdragon 425. Benchmarkový výkon je u obou zařízení překvapivě stejný (výsledek testu poráží 1 % všech smartphonů s Androidem), a to i přesto, že J4+ nabídne o 1GB menší RAM. V poměru cena/výkon je tak na tom testovaný model nepatrně lépe. 

Výsledky benchmarku Antutu:

  • CPU: 22 197
  • GPU: 1 713
  • UX: 14 125
  • MEM: 4 581
  • Celkem: 42 616

 

 

 

 

 

 

Samozřejmě neočekávejte žádný oslnivý výkon, čipset stačí na základní obsluhu telefonu se základními aplikacemi, spouštěné hry, v závislosti na své grafické propracovanosti, se budou spouštět s nižšími detaily nebo si při hraní povšimnete trhaných či zasekaných animací. Třeba takové PUBG se zasekává při načítání velkého množství objektů, zaseknutí se objevuje i u Asphalt 8, pokud se v jednu chvíli nakupí grafické efekty. Karetní Hearthstone je plynulý, ale dost náročný na baterii. Hry tedy určitě ano, ale kvalitu jejich zobrazení berte s rezervou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Asphalt 8 se občas zasekl, PUBG vás „pustí“ do hry jen na nejnižší detaily

perační paměť už jsem nakousl v prvním odstavci. Telefon v rámci úsporných opatření dostal 2GB RAMku a při přímém porovnání s J6+ jsem si všiml ještě delšího načítání systémových aplikací, které se občas protáhne i na pěkných pár vteřin. J4+ rozhodně není telefon pro nerváky, kteří potřebují pracovat rychle, musíte počítat s tím, že si občas prostředí vybere slabší chvilku. Při běžném používání smartphonu je v RAM volných zhruba 650 MB, celý 1 GB si pro sebe zabírá spuštěný operační systém.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sekce Údržba zařízení se stará o RAM, paměť a baterii

Interní paměť o kapacitě 32 GB je z části zaplněna systémovou ROM, k dispozici tak máte pouze 21,3 GB volného místa. Paměť si můžete ještě rozšířit microSD kartami, přičemž se počítá i s přesunem her a aplikací na paměťovku. Ne vždy je však samotný přesun dostatečně efektivní, aby se vám překopírování dat vyplatilo. Navíc překvapí možnost 100GB bezplatného cloudu od Microsoftu, a to po boku 15GB Samsung Cloudu, který použijete zejména pro účely záloh mobilních dat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Správce úložiště, i levný model se může dostat k bezplatnému 100GB cloudu od Microsoftu

Do bočních šuplíků můžete nezávisle na vložené microSD vložit i dvě nanoSIM karty. V nastavení je připraven Správce SIM karet, v němž si můžete nastavit preferovanou SIM pro hovory, SMS i mobilní datové přenosy. Při vytáčení čísel se může telefon vždy dotázat, z jaké karty má hovor probíhat. V jednu chvíli jsou na příjmu obě SIMky, při příchozím volání se druhá stane dočasně nedostupnou. Volání na ní můžete v nastavení přesměrovat na aktivní SIM, toto přesměrování však nezprovozníte, pokud používáte SIM karty od dvou různých operátorů.

Klepněte pro větší obrázek
Užitečný správce SIM karet je součástí nabídky Nastavení

Čtečka otisků prstů chybí, takže jedinou formou biometrického zabezpečení je rozpoznání obličeje. Skener si poradí i s brýlemi, problémy při odemykání měl zhruba ve dvou případech z desíti, což je na střední třídu slušný výsledek. Vypněte si však rychlé rozpoznávání, aby vás obličej nešel obelhat obyčejnou fotografií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavujeme skener obličeje, i zrychlené vyhodnocování probíhá dost pomalu...

Hlavní reproduktor zahraje dostatečně hlasitě, ovšem kvalita není nic moc. Lepší zvuk vychází ze sluchátek, ovšem ta jsou pouze pecková, takže je zřejmě nahraďte za nějaká kvalitnější. Ve sluchátkách se o zlepšenou zvukovou kvalitu stará režim Dolby Atmos s efektem prostorového zvuku. A to se zaměřením na film, hudbu a hlas. Alternativně je k dispozici i ekvalizér, který dokáže zvuk patřičně „okořenit“. I s obyčejnými peckami se však můžete vrhnout do poslechu rádia. Samotná sluchátka totiž slouží jako anténa.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavení konektivity - telefon se připojí do sítí 4G, NFC vám zase umožní platby mobilem

Konektivita je poměrně bohatá, k internetu se připojíte přes Wi-Fi či přes LTE, NFC můžete využít k mobilním platbám Google Pay. Pro bezdrátový přenos mezi zařízeními poslouží Wi-Fi Direct či Bluetooth 4.2. MirrorLink využijete pouze s kompatibilními vozidly, GPS se fixovala velmi rychle a přesně, a to i při pobytu v interiéru

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hudební přehrávač, Dolby Atmos funguje jen ve sluchátkách, která slouží i jako anténa pro FM rádio

Baterie o kapacitě 3 300mAh je stavěná na celodenní výdrž při průměrném využívání, navíc často zbývalo jen okolo 15 procent baterie. Méně nároční uživatelé se mohou s telefonem dostat i lehce přes dva dny, při maximální zátěži si s sebou raději noste powerbanku. Nabíjení je bohužel dost pomalé, Fast Charging chybí, takže z nuly na sto telefon dobijete za necelé tři hodiny. 

Pokračování 5 / 8

Software

Svižnost prostředí? Nic pro nerváky... V Galaxy J4+ běží Android 8.1 Oreo s grafickou nadstavbou Samsung Experience 9.5. Prostředí vypadá podobně, jako u ostatních Samsungů, které ještě nebyly aktualizovány na Android 9.0 Pie. Základní vzhled si můžete přizpůsobit schématy, která ovlivňují i vzhled systémových aplikací a jejich ikon. Pozadí a ikony pak můžete stáhnout i v samostatných balících. Chcete-li si upravit vzhled systému, můžete se „vyřádit“ do sytosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka, povinná výbava od Samsungu, Googlu a Microsoftu, horní výsuvná lišta a lockscreen

Na plochy umístíte spoustu widgetů, v horní liště najdete rychlé zástupce včetně úpravy jasu. Vše je tak pěkně po ruce. I systémové nastavení vypadá jako u vybavenějších modelů, byť některé speciální položky v nastavení nenajdete. Základem je opět Údržba zařízení, která se stará o paměť, RAM, úložiště a bezpečnost telefon. V případě potřeby můžete úložiště nebo operační paměť promazat od zbytečností. Zvláště u operační paměti to občas přijde vhod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Číselník, zprávy, záznamník, správce souborů, webový prohlížeč, kalendář a kalkulačka

Telefon nabídne několik systémových gest, spouštění foťáku dvojklikem na zamykací klávesu či jednoruční režim trojitým poklepáním na domovské tlačítko. V praxi jsme jej však využít nepotřebovali. Podržením levého tlačítka můžete spustit režim pro zobrazení dvou aplikačních oken najednou. Stranou pak stojí herní režim, který zvládne při hraní utlumit příchozí notifikace a do spodní lišty třeba přidá tlačítko pro záznam videa nebo uzamknutí dotyků.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Google Play, Galaxy Apps, Galerie a aplikace Samsung Health

Systém však není stavěn na nějakou rychlou práci, i když víte, kam kliknout, telefon si stejně čas od času vybere slabší chvilku a donutí vás počkat. Zpomalení si všímáme při najíždění některých systémových aplikací, při odemknuté Zabezpečené složce či při rychlém přepínání mezi aplikacemi. Tedy nic pro nerváky... Aplikační výbava je spíše strohá, bloatwaru je minimum, většina aplikací od Samsungu se přesunula na Galaxy Apps. Stáhnete si je až tehdy, pokud budete sami chtít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon podporuje systémová gesta, zobrazení dvou aplikací najednou a sociální sítě se dvěma různými účty

Povinná nabídka zahrnuje telefonní centrum a aplikaci zprávy, hovory mají dostatečnou hlasitosti, textovky však budete bez vibrační odezvy zřejmě psát s překlepy. Raději se tedy poohlédněte po jiné klávesnici. V telefonu je připraven šikovný správce souborů, poznámky, kalendář či hlasový záznamník. Samsung Health zase bude monitorovat váš pohyb a umožní synchronizaci dat s hodinkami řady Gear a Galaxy. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Váš soukromý prostor - Zabezpečená složka

Zabezpečená složka vám zase pomůže uchránit citlivá data a soukromé aplikace před neoprávněným přístupem. V soukromé a zabezpečené části můžete mít kopie stejné aplikace, příp. ve veřejné části lze mít jednu aplikaci se dvěma účty, např. Facebook nebo WhatsApp. Funkčnost Zabezpečené složky se nijak neliší od vybavenějších smartphonů.

Pokračování 6 / 8

Fotoaparát

Přišel o druhý snímač. Galaxy J4+ na zadní straně nabídne pouze jeden fotoaparát SLSI_S5K2P6 vlastní výroby s rozlišením 13 Mpx a světelností F1.9. Fotoaplikace vypadá jako u vybavenějších Samsungů, vlevo přepínáte mezi fotorežimy, vpravo zase upravujete volby. A těch není mnoho, mimo umělého zkrášlení fotek a aktivace blesku si v režimu Pro můžete ještě upravit expozici (+/-), ISO a vyvážení bílé. Mezi režimy nechybí ani Panorama, „zkrášlovací“ režim či hrátky s nálepkami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozhraní fotoaparátu a nabídka nastavení

Fotoaparátu dost dlouho trvá samotné zpracování snímků, nemůžete tedy cvakat jeden snímek za druhým. Musíte si vždy chvíli počkat, což platí i o ostření. A, čím více jsou světelné podmínky vzdáleny od ideálu, tím více se vytrácejí detaily a barevná věrnost. Při focení za mají fotky slušnou barevnou věrnost, čím méně světla, tím výrazněji kvalita fotek klesá. Selfie kamerka má fixní ostření, selfíčka pořízená venku mají někdy nepřirozené barvy. A to díky automaticky aplikovaným „zkrášlovacím“ efektům.

Ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotografie pořízené za slunečného počasí
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Makrosnímky jsou někdy až příliš přeostřené
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyvážení bílé je občas problém, snímky se přepaluje i s aktivním režimem HDR na automatiku
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotografie pořízení v interiéru
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Selfie pořízená uvnitř a venku

Smartphone zvládá natáčet videa ve Full HD bez stabilizace. Výsledkem jsou však poměrně dost roztřesená videa s čímž se tak trochu počítalo. Navíc je však i časté přeostřování snímače, které natočená videa často zařadí mezi nepoužitelné záznamy. A to je škoda, protože na sluníčku jsou videa poměrně koukatelná. Celkově má fotoaparát v Galaxy J4+ viditelné rezervy, s pohledem na koncovou cenu se však tomu nelze moc divit. Konkurence však s podobnými zdroji zvládne vykouzlit i kvalitnější snímky.

Ukázková videa:

Pokračování 7 / 8

Závěr

Testovaný model je derniérou modelové řady Galaxy J, která v posledních letech oproti konkurenčním značkám začínala ztrácet dech. Oproti Galaxy J6+ telefon nemá moc rozdílů, duální fotoaparát nechybí, a s menší operační pamětí se telefon také dokázal vcelku slušně poprat, marně však hledáme oblast, ve které by testovaný smartphone vyčníval. Jsou to snad netradiční barevné odstíny - růžová a zlatá?

rozměry a hmotnost: 161 × 77 × 7,9 mm, 178 g
displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 480, 274 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, RAM: 2 GB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 425 (4× Cortex-A53, 1,4 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 8.1 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
37 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Ve všech kategoriích telefon sesbíral průměrná hodnocení, svižnost systému by určitě mohla být lepší stejně jako hardwarový výkon. Snapdragon 425 dnes už nikoho nenadchne, proč Samsung raději nevsadil na základní osmijádro vlastní řady - Exynos 7870? Patřit do mixu AMOLED displej, měl by telefon zajímavou konkurenční výhodu. Za současného stavu spadá spíše pro šedivého průměru, i cena 3 990 Kč je stále trochu vyšší, než bychom očekávali. Třeba takové výběhové modely Galaxy J3 (2017) a Galaxy J5 (2017) nabídnou srovnatelný výkon, ovšem za výrazně přijatelnější cenu. A ani konkurence nespí...

Hlavní konkurenti:

rozměry a hmotnost: 159 × 75 × 8,0 mm, 180 g
displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 160, 402 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 64 GB, microSDXC (128 GB), RAM: 4 GB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 625 (8× Cortex-A53, 2,0 GHz, 14nm)
operační systém: Google Android 7.1 (Nougat)
fotoaparát: 12MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
40 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 150 × 72 × 7,5 mm, 143 g
displej: 5,7", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 160, 424 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 659 (8× Cortex-A53, 2,4 GHz, 16nm)
operační systém: Google Android 8 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
41 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 146 × 71 × 8,0 mm, 160 g
displej: 5,2", kapacitní AMOLED, 720 × 1 280, 282 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS
paměť: 16 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 2 GB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Samsung Exynos 7870 (8× Cortex-A53, 1,6 GHz, 14nm)
operační systém: Google Android 7 (Nougat)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
40 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 161 × 77 × 7,9 mm, 178 g
displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 480, 274 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 425 (4× Cortex-A53, 1,4 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 8.1 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
42 %
vybavenost
cena: není v prodeji
rozměry a hmotnost: 158 × 77 × 7,8 mm, 155 g
displej: 6,0", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 440, 268 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS
paměť: 32 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 3 GB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 430 (8× Cortex-A53, 1,4 GHz, 28nm)
operační systém: Google Android 8 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
37 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Verdikt:

Nejlevnější smartphone Samsungu pro rok 2018 má několik slabých míst. Nenáročné uživatele zaujme spíše barevnými variantami nežli výbavou.

Plusy:

  • netradiční barevná provedení (růžová, zlatá)
  • podpora dvou SIM karet
  • 100GB bezplatný cloud od Microsoftu
  • Zabezpečená složka - soukromí pod palcem
  • zvuk s afektem Dolby Atmos ve sluchátkách
  • FM rádio

Minusy:

  • nedostalo se na čtečku otisků prstů
  • vzhledem ke konkurenci vyšší cena
  • pomalejší reakce prostředí, prodleva při spouštění aplikací
  • stále poněkud vyšší cena
  • málo výkonný čipset
  • postrádáme vibrační odezvu ovladačů v displeji

Pokračování 8 / 8

Tiskové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další fotografie telefonu:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další screenshoty prostředí:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 

Další ukázkové fotografie:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

Články odjinud