Prvními smartphony s certifikací USB Fast Charger jsou Samsungy řady Galaxy S20

USB Implementers Forum (USB-IF), organizace stojící za standardem a technologií USB, oznámila udělení certifikace USB Fast Charger prvním smartphonům, konkrétně modelové řadě Galaxy S20 od Samsungu. Ta znamená, že smartphony splňují specifikace USB Power Delivery 3.0 a také PPS (Programmable Power Supply). Pokud tedy při rychlém nabíjení použijete kompatibilní nabíječky jiných značek, zajišťuje certifikace, s ohledem na výkon a teplotu baterie, bezpečné nabíjení telefonu.

Podporu standardu Power Delivery 3.0 a PPS již podporoval loňský Galaxy Note10+, a to v případě 25W i 45W dobíjení. A protože stejně výkonné nabíjení dostalo i do výbavy Galaxy S20 Ultra, je možné, že se certifikace postupem času dostane i na aktuálně nejvýkonnější tabletofon od Samsungu. Udělení certifikace USB Fast Charger mobilním telefonům je bráno jako určitý milník na cestě za sjednocením rychlonabíjecích standardů. V současné době totiž většina výrobců „hraje na svém vlastním písečku“, což se odráží ve spoustě vzájemně nekompatibilních standardů.

Představení smartphonů řady Galaxy S20:

Zdroj Businesswire

Diskuze (2) Další článek: Auta Googlu vyráží do ČR aktualizovat snímky Street View. Pomůže jim speciální batoh

Témata článku: Samsung, , , , , , , Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, Samsun, BusinessWire, F +, Standard, USB, PPS, USB power Delivery, Certifikace, SMA, Fast Charge, USB Implementers Fórum