První výměna displeje u Samsungu Galaxy Fold bude levnější. Má to ale malý háček

V Jižní Koreji se začátkem záři začal prodávat skládací Galaxy Fold, a postupně se přidávají i další vybrané země po celém světě. V pátek 27. září se Fold dostane do prodeje i v USA, a právě odtud pochází informace o jednorázové mimozáruční výměně displeje, která bude oproti běžné ceně servisního zásahu výrazně levnější.

Samsung Galaxy Fold
rozměry a hmotnost: 161 × 63 × 17,0 mm, 263 g
displej: 7,3", kapacitní Dynamic AMOLED, 1 536 × 2 152, 362 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE (2000|316 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 512 GB, RAM: 12 GB, baterie: 4 380 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (8× Cortex-A76, 3 GHz, 7nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 16MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
70 %
vybavenost
cena: --

Jedná se o součást služby Galaxy Fold Premier, v rámci které má každý z uživatelů Foldu „přímý“ přístup k expertům Samsungu, kteří mu poradí s nastavením a případnou podporou 24 hodin 7 dní v týdnů. Uživatelé Foldu si navíc mohou sjednat osobní schůzku, na které jim experti Samsungu zodpoví všechny otázky, příp. jim ukáží, jak na Foldu aktivovat specifické funkce či pomohou s natavením.

Zatím poslední novinkou služby Galaxy Fold Premier je jednorázová výměna displeje u Galaxy Fold, kterou můžete uplatnit do jednoho roku od pořízení Foldu. Ovšem pod podmínkou, že jeho nákup proběhne do 31. prosince 2019. Proč Samsung akci podmínil datem nákupu, není úplně zřejmé. Počítá snad Samsung s tím, že do té doby všechny Foldy kompletně vyprodá nebo je to pouze bonus, který má co nejvíce podpořit prodeje Foldů v letošním roce? Jednorázová výměna bude stát 149 dolarů bez daně, tj. 3 500 Kč (bez DPH).

Odolnost vnitřního displeje Foldu budí oprávněné starosti, protože není kryt sklem ale několika plastovými vrstvami, které poškrábete jen svým nehtem. Při úvodním nastavení varuje Galaxy Fold uživatele, aby na displej prsty příliš netlačil, zamezil kontaktu s ostrými předměty, nepokládal na displej mince, platební karty ani klíče, a aby na vnitřní AMOLED nelepil žádnou další ochrannou fólii. Naše první dojmy ze Samsungu Galaxy Fold jsme vám zprostředkovali v tomto článku.

Naše první dojmy ze Samsungu Galaxy Fold:

Via TheVerge

Diskuze (3) Další článek: Známe výkon nejnovějšího Kirinu 990. Antutu zveřejnilo měření na Mate 30 Pro

Témata článku: Samsung, Galaxy, Záruka, Skládací displej, Skládací konstrukce, Ohebný displej, Hybridy, USA, AMOLED, Servis, Samsung Galaxy Fold, Jižní Korea, Fold, Háček, Displej, Malý háček, Uživatelé, Výměna
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
VánoceNositelnosti
Zbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

Zbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

I když přišel odklad pokračování očekávané zombie akce, vývojáři nepřestávají s přísunem novinek.

Martin Nahodil
Dying Light 2Komentář
Vybrali jsme zajímavé doplňky k mobilu. Užitečné drobnosti, které musíte mít

Vybrali jsme zajímavé doplňky k mobilu. Užitečné drobnosti, které musíte mít

** Doplňky pro telefony jsou praktické a umí potěšit ** Redukce, sluchátka, powerbanky, gamepady a další zajímavé kousky ** Od drobností za pár stovek po sofistikované hračky za tisíce

Martin Chroust
Nákup a cenyPříslušenství