První tablety Galaxy s užitečným taskbarem. Samsung v Evropě aktualizuje řadu Galaxy Tab S8

  • Prvním telefonem od Samsungu s Androidem 12L je Galaxy Z Fold4
  • Záhy se k němu přidaly tablety řady Galaxy Tab S8
  • Update už dorazil do Evropy, stačí jen aktualizovat...

Android 12L je operační systém, jemuž mnoho uživatelů nevěštilo velkou budoucnost, protože novinky, které přináší, jsou zakomponovány do Androidu 13. Dlouho to vypadalo, že se na trh nedostane žádný telefon s „elkem“, nakonec čekání prolomil Samsung se svým Galaxy Z Fold4. Záhy po něm se dostává i na řadu Galaxy Tab S8. Jedná se o první tablety od Samsungu, které v systému využijí nově přidaný taskbar alias Hlavní panel. Společně s velkým displejem a stylusem S Pen by tak taskbar mohl mít slušné pracovní vytížení.

Aktualizace byla spuštěna v těchto dnech, a to pouze v Jižní Koreji a v Evropě. Starý kontinent těží z toho, že se na celém jeho území distribuuje jedna verze softwaru s CSC kódem EUX. Aktualizační balíček určený pro Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ a Galaxy Tab S8 Ultra má cca 2,3 GB a jeho součástí je i srpnový balík zabezpečení.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá Hlavní panel (taskbar) u Galaxy Z Fold4, nově jej využijete i u řady tabletů Galaxy Tab S8

Do nejvýše postavených tabletů od Samsungu se tak dostává grafická nadstavba One UI 4.1.1 společně s Androidem 12L. První zřejmým přídavkem je spodní taskbar, na něhož navazují další vylepšení týkající se režimu Multidisplej. Páry aplikace lze přidat na hlavní panel, z režimu Multidispleje se nově snadno vrátíte k běžnému layoutu. Z fotografií a obrázků je možné extrahovat texty, firmware dále vylepšuje práci se záložkami v prohlížeči Samsung Internet a vylepšuje vyhledávání ve složce Moje soubory. Aktualizace se vám nabídne automaticky nebo si ji můžete stáhnout ručně přes Nastavení - Aktualizace softwaru - Stáhnout a nainstalovat.

Myslete však na to, že i po aktualizaci bude v detailech systému nadále svítit dvanáctka bez písmena L. Jak ověřit, že ve svém zařízení máte Android 12L, jsme vám prozradili v tomto článku.

Kompletní seznam změn:

Aktualizace uživatelského rozhraní One UI 4.1.1

Multitasking
Rychle přepínejte mezi aplikacemi
Ve spodní části obrazovky se nyní zobrazuje hlavní panel pro rychlejší navigaci mezi aplikacemi.

Rychle otvírejte aplikace na rozdělené obrazovce nebo ve vyskakovacím okně
Přetáhněte aplikace z hlavního panelu nebo obrazovky Poslední a otevřete je, jak je to pro vás nejpohodlnější. Přetáhněte je na horní, dolní, levý nebo pravý okraj obrazovky a otevřete je v rozdělené obrazovce. Přetáhněte je do středu obrazovky a otevřete je ve vyskakovacím okně.

Rychle otvírejte páry aplikací
Spárujte aplikace, které často používáte spolu, a poté je přidejte na domovskou obrazovku nebo na hlavní panel, abyste je mohli otevřít na rozdělené obrazovce jediným klepnutím.

Snadno přepínejte ze zobrazení v okně na rozdělenou obrazovku
Když používáte aplikaci v zobrazení v okně, stačí klepnout na tlačítko rozdělené obrazovky uvnitř ovládání okna. Budete si moci vybrat druhou aplikaci, která se otevře vedle ní.

Měňte zobrazení gestem
Přepněte z celé obrazovky na rozdělenou obrazovku přejetím dvěma prsty směrem dovnitř z levého, pravého nebo dolního okraje obrazovky. Přepněte z celé obrazovky do zobrazení v okně přejetím jedním prstem dovnitř z kteréhokoli rohu v horní části obrazovky. Gesta lze zapnout nebo vypnout v Nastavení.

Zobrazujte názvy aplikací na panelu na okraji aplikací
Zapněte možnost Zobrazit názvy aplikací, aby se názvy aplikací zobrazovaly pod ikonami aplikací.

Extrahujte a skenujte text
Extrahujte text z libovolného obrázku nebo obrazovky
Extrahujte text pomocí klávesnice Samsung, Internetu, Galerie, nebo kdykoli pořídíte snímek obrazovky. Místo psaní vložte výsledek do zprávy, e-mailu nebo dokumentu.
Lze extrahovat korejský, anglický, francouzský, italský, německý, portugalský, španělský a čínský text.

Získávejte návrhy založené na textu v obrázcích
Když se text objeví na obrázku v Galerii, Fotoaparátu nebo jiných aplikacích, budou na základě textu doporučeny akce. Pokud například vyfotíte ceduli s telefonním číslem nebo webovou adresou, můžete klepnutím zavolat na toto číslo nebo navštívit dotyčný web.

Nové možnosti volání
Snadno uvidíte, kdo volá
Nastavte pro každý kontakt jiné pozadí hovoru, abyste i letmým pohledem snadno zjistili, kdo vám volá.

Videohovory se službou Google Meet
Služba Google Duo je sloučená se službou Google Meet. Nyní se můžete připojit k videohovorům 1:1 a skupinovým videokonferencím na jednom místě pomocí Google Meet.

Vyjadřujte se pomocí klávesnice Samsung
Uspořádejte si tlačítka výrazů
Poté, co klepnete na emotikony, nálepky a další tlačítka a podržíte je, můžete změnit jejich uspořádání.

Zadávejte kaomoji přímo z klávesnice
Okořeňte své chaty a texty přednastavenými výrazy obličeje v japonském stylu vytvořenými pomocí symbolů klávesnice. (*^.^*)

Další vylepšení
Výkonnější vyhledávání ve složce Moje soubory
Zvolte, zda chcete prohledávat všechny soubory, nebo pouze soubory v aktuální složce. Můžete si také vybrat mezi hledáním pouze názvů souborů, nebo hledáním informací uvnitř souborů, jako je text v dokumentech nebo informace o poloze v obrázcích. Po dokončení vyhledávání můžete výsledky seřadit podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru.

Přetahujte záložky mezi složkami
Uspořádejte si své záložky Samsung Internet přetažením mezi složkami.

Upravte sbírku pozadí pro zamčenou obrazovku
Po výběru skupiny obrázků, které chcete použít jako pozadí na zamčené obrazovce, můžete obrázky později snadno přidat nebo odebrat.

Zdroj: Samsung Community

Váš názor Další článek: Po loňském výpadku se vrací veletrh IFA 2022. Mobilních novinek bude ale spíš poskrovnu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Wi-Fi, Samsung Galaxy Tab S8+, Aplikace, Jižní Korea, Panel, Evropa, Obrázek, Obrazovka, Multidisplej, Multidispleje, Samsung Community, Google Meet,