První důkaz. Je velmi pravděpodobné, že Samsung u hodinek přepne na Wear OS

Zkoumání zdrojového kódu aplikace Galaxy Wearable, která je jakýmsi hubem pro připojení sluchátek a hodinek ke smartphonům s Androidem, prozradilo zajímavé chystané novinky. Přímo ve zdrojovém kódu se objevila reference na sluchátka Galaxy Buds2 s kódovým označením „berry“, která budou podporovat připojení k více zařízení najednou. Mnohem zajímavější je však informační únik týkající se připravovaných chytrých hodinek od Samsungu.

Přímo ve zdrojovém kódu jsou zmíněny dva modely připravovaných chytrých hodinek řady Galaxy. Kódová označení „fresh“„wise“ patří chystaným hodinkám Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4. Oba modely chytrých hodinek spojuje označení „newos“ (tj. „nový operační systém“), což ve spojitosti se zcela novým pluginem „water“ dává tušit, že se u chytrých hodinek od Samsungu chystá velká rošáda. Nové modely s největší pravděpodobností poběží na Wear OS, a je otázkou, zda se stávající hodinky postavené na Tizenu nedočkají updatu na Wear OS. Minimálně u Galaxy Watch 3 se nám aktualizace jeví jako reálná.

A jaký je největší impulz k případnému přechodu z Tizenu na Wear OS? Napadají nás dva silné argumenty. Hodinky běžící na operačním systému od Googlu nabídnou větší porci aplikaci a také mobilní bezkontaktní platby. Tedy něco, co Samsungu konkrétně v Česku dost výrazně chybí. Ještě, když se podíváme na fungující konkurenční řešení Apple Pay, Fitbit Pay či Garmin Pay. Jihokorejci sice používají vlastní službu Samsung Pay, ta však v Česku oficiální cestou nefunguje. Jediným neoficiálním řešením je využití platební karty Curve

Jenže ani přechod na Wear OS sám od sebe nic nezmění. Placení s hodinkami přes Google Pay je podle podpory Googlu dostupné jen v 11 zemích světa, mezi které Česko nepatří... Datum premiéry nových hodinek od Samsungu zatím není známo, dá se však očekávat, že by mohly být představeny koncem léta společně s novými skládačkami. Podle uniklé roadmapy budoucích představovacích akci Unpacked by mohly být hodinky oznámeny 19. srpna.

Redakční představení hodinek Galaxy Watch 3:

Zdroj Androidpolice, Twitter

Diskuze (28) Další článek: TCL představí 14. dubna své mobilní novinky. Dočkáme se i prvních skládaček?

Témata článku: Google, Samsung, , , , , , , , , , , , , , , , Česká republika, Aplikace, Sluchátko, Jihokorejec, Označení, Galaxy Wearable, Operační systém, Zdrojový kód,