Prvenství přenechá Huawei. Galaxy S20 Ultra má mít jen 5× optický zoom

V souvislosti s řadou Galaxy S20 se už několik měsíců skloňuje označení Space Zoom, což má znamenat až na 100× hybridní přiblížení při focení. Základem této funkce mělo být 10× optické přiblížení, které by vyšších úrovní zoomu dosahovalo kombinací s digitálním přiblížením. Podle posledních spekulací však Samsung do řady Galaxy S20 10× optický zoom nestihne dodělat a v rámci souboje s konkurencí tak prvenství přenechá jiným, zřejmě chystanému Huawei P40 Pro.

Samsung již loni v květnu oznámil, že má hotový fotočip spolu s optickou umožňující 5× optické přiblížení. Není tajemství, že foťák vznikl ve spolupráci s firmou Corephotonics, do které Samsung investoval přesně před rokem. Přiblížení přitom umožňuje periskopová soustava čoček umístěná pod zadním krytem, takže z těla telefonu navenek nic výrazného nevyčnívá. A ani zmiňovaný 10× optický zoom už vlastně není žádná rarita, najdeme jej např. u Oppo Reno 10× Zoom Edition.

Samsung s ohledem na optický zoom v mobilu doposud doháněl konkurenci, a tentokrát se očekávalo, že přijde na trh s 10× optickým přiblížením. Ukazuje se však, že i tentokrát zřejmě pouze dožene Huawei, který se již u loňského P30 Pro pyšnil 5× optickým přiblížením. A na stejnou metu se má letos dostat i Galaxy S20 Ultra.

U něj však přijde do hry hlavní 108MPx snímač, který by mohl teoreticky v kombinaci dvou fotoaparátů umožnit až 10× bezztrátový zoom, o čistě optické řešení se však jednat nebude.

Čistě periskopový 10× optický zoom má, podle spekulací, nabídnout až připravovaný Huawei P40 Pro. Podle leakera Ice Universe nás letos dokonce čeká „válka periskopů“. Kdo z ní, myšleno s ohledem na kvalitu přiblížené scény, vzejde jako vítěz?

Via Twitter, GSMarena, Phonearena

Diskuze (3) Další článek: Výstavba 5G sítí v Německu před důležitým rozhodnutím, které může ovlivnit i ostatní země

Témata článku: Samsung, Smartphony, Focení mobilem, Space Zoom, Fotoaparát, Spekulace, Optický zoom, Periskop, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, TWS, Via Twitter, Crop, Prvenství, Corephotonics, Přiblížení, Samsung do řady GalaxyUrčitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40