Prohlížeč od Samsungu dokáže přímo z obrázků vykopírovat texty. Čeká však až na nové skládačky

  • Webový prohlížeč od Samsungu se naučil novou funkci
  • Přímo z obrázku dokáže vyextrahovat text
  • Fungovat to však bude až u chystaných skládaček s One UI 4.1.1

Asi to sami znáte. Různé webové stránky chtějí vypadat moderně, a tak místo textů s obrázky na webu nabídnout jen obrázky, jejichž součástí jsou přímo i texty. Jenže, pokud chcete s informacemi dále pracovat, musíte je opsat slovo po slově, protože z obrázku přece text nevykopírujete... nebo snad ano?

Betaverze webového prohlížeče od Samsungu vás brzy přesvědčí o opaku. Webovový prohlížeč, který je součástí všech Samsungů a je vcelku dost populární i mimo řadu Galaxy, se ve své verzi 18.0 naučil velmi zajímavou funkci. Přímo z fotek vám totiž dokáže vyextrahovat texty. Má to však zatím jeden háček, funkce funguje pouze u Samsungů s nadstavbou One UI 4.1.1. A ty zatím neexistují, dokonce i aktuálně nejvyšší řada Galaxy S22 běží „jen“ na One UI 4.1.

Klepněte pro větší obrázek
Webový prohlížeč Samsung Internet Beta v18 se naučil extrahovat texty z obrázků, funkci si však poprvé vyzkoušíme až u chystaných skládaček

Musíme si tedy počkat na konec léta, kdy s touto verzí nadstavby vyrukují skládací zařízení Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. A nebo do té doby, než se tato verze One UI dostane na stávající skládačky, jelikož se jedná o nadstavbu, která je přímo navázaná na Android 12L. A to nějakou dobu potrvá.


Nejoblíbenější skládačky od Samsungu

NOKIA 2660 Flip NOKIA 2660 Flip
nabízí 55 obchodů za ceny od 1 620 Kč
Porovnat ceny
Motorola Razr 40 8GB/256GB Motorola Razr 40 8GB/256GB
nabízí 45 obchodů za ceny od 15 319 Kč
Porovnat ceny
ALIGATOR V710 Senior ALIGATOR V710 Senior
nabízí 70 obchodů za ceny od 999 Kč
Porovnat ceny
Aligator V650 Senior Aligator V650 Senior
nabízí 65 obchodů za ceny od 1 179 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené skládačky od Samsungu


A jak bude funkce fungovat? Jednoduše na obrázku podržíte prst, a následně okna vyberete položku „Vyextrahovat text“. Ten můžete jednoduše označit a následně vykopírovat a vložit tam, kam potřebujete. Je však třeba počkat na One UI 4.1.1, protože v tomto ohledu je betaverze prohlížeče od Samsungu trochu napřed. A pokud to platí i pro vás, můžete si betaverzi prohlížeče stáhnout z APKmirroru.

Představujeme Samsung Galaxy Z Flip3:

Diskuze (3) Další článek: Prezidentský kandidát v Keni chce cenu drahých mobilních dat snížit na nulu. Už teď jsou výrazně levnější, než u nás

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, Smartphony, Internet, Ostatní, One UI, Skládací konstrukce, Samsung Internet, Beta, Webový prohlížeč, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Text, Obrázek, Skládačka, Prohlížeč, Funkce