Příští Áčka od Samsungu mají mít optickou stabilizaci. Všechny modely bez rozdílu

Jihokorejský web TheElec přišel se zajímavou informací, která by měla potěšit budoucí zájemce o levnější „áčkové“ Samsungy. Modely plánované na příští rok by se totiž měly dočkat optické stabilizace obrazu u hlavního fotoaparátu, což navazuje na letošní foto-inovace u Galaxy A52 a Galaxy A72. Jenže s tím rozdílem, že optická stabilizace nebude určena jen pro ty nejvybavenější modely řady Galaxy A, ale pro všechny bez rozdílu. 

Samsung chce v nižší a střední třídě posílit svou konkurenceschopnost, a tak chce podporu OIS v příštím roce dostat i do všech „áčkových“ fotoaparátů s rozlišením 48 Mpx. Připomeňme, že letos optickou stabilizaci podporoval Galaxy A52, Galaxy A72 a také LTE varianta Galaxy A22, v příštím roce by se jí měli dočkat nástupci 5G verze Galaxy A22 5G, Galaxy A32 či Galaxy A42 5G. Stabilizace bránící rozmazání fotografie při stisku spouště a třesení ruky tak má být brzy k dispozici i u levnějších „áček“.

Mezi dodavatele fotoaparátů s podporou OIS mají patřit firmy Patron, MCNex a Power Logics, které ve větší míře doplní forma Jaeyoung Solutech, která do zvýšení výrobních kapacit foťáků investovala, v přepočtu, přes 2,7 mld. Kč. První dodávky by měly k Samsungu směřovat v posledním čtvrtletí letošního roku. A svým dílem přispěje i divize Samsung Electro-Mechanics, která dodávala OIS fotoaparáty již do letošního Galaxy A22. První trojkové modely Galaxy A s optickou stabilizací by se měly na trhu ukázat již začátkem příštího roku.

Redakční představení Samsungu Galaxy A52 5G:

Zdroj TheElec

Diskuze (4) Další článek: Kaktus oprášil limitovanou nabídku. Za 200 Kč měsíčně máte 6 GB a neomezená data na sociální sítě

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Fotoaparát, Střední třída, Spekulace, Nižší třída, OIS, Stabilizace, Rozdíl, Patron, Příští rok, Model, Áčko
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Očekávaná adventura Horizon Forbidden West se odkládá na příští rok

Očekávaná adventura Horizon Forbidden West se odkládá na příští rok

Sony včera přispěchalo se smutnou zprávou. Na očekávaný hit si počkáme o něco později.

Michal Maliarov
Horizon: Forbidden WestAkční adventura
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Lego v dubnu: 60 novinek, inzerát na práci snů a přehled slev

Lego v dubnu: 60 novinek, inzerát na práci snů a přehled slev

** Lego je vesmír sám pro sebe a děje se v něm hromada zajímavostí. ** Každý měsíc posbíráme ty nej novinky, stavby, nápady a události. ** Samostatnou kapitolu věnujeme slevám na českém trhu.

Pavel Tazbirek
LegoStavebnice