Překvapení! Evropské verze Galaxy Note20 poběží opět na Exynosu 990

Dva nezávislé zdroje obeznámené s vývojem v zákulisí potvrdili, že se připravovaná řada Galaxy Note20 od Samsungu nedočká vylepšeného čipsetu Exynos 992, ale že zůstane u Exynosu 990. Ten byl nasazen již u řady Galaxy S20, ovšem při přímém srovnání nestačil na Snapdragon 865, na němž běží americké „es dvacítky“, a v některých testech dokonce ani na starší Snapdragon 855! Exynosům byla vytýkána vyšší energetická náročnost a rychlejší zahřívání čipsetu, což měl vylepšit 6nm Exynos 992. Ten se však do nové řady tabletofonů s největší pravděpodobností nedostane.

Jenže, výkonové nůžky se letos mezi evropskými a americkými Samsungy rozevřou ještě více. Galaxy Note20 a Galaxy Note20+ mají být totiž v USA postaveny na vylepšeném Snapdragonu 865+! Nové modely od Samsungu dostanou Android 10 a nadstavbu One UI 2.5, která je optimalizovaná pro celou řadu čipsetů. Jenže u těch od Samsungu je nejvýše uváděn právě Exynos 990. Existuje sice malá šance, že by jihokorejci pustili do světa řadu Note20 kompletně osazenou Snapdragony 865+, s ohledem do minulosti to však moc nadějně nevidíme.

Samsung si tak nevzal k srdci nedávnou petici se 48 tisíci podpisy, která vzbudila velkou vlnu mediálního zájmu. Když už ne Snapdragon, tak se u nových tabletofonů očekával  alespoň vylepšený in-house čipset, který odstraní některé nedostatky Exynosu 990. Samsung sice přehřívání a energetickou efektivitu čipsetu „poladil“, ovšem pohled na USA zanechává určitou pachuť. Pokud dostanou americké tabletofony vylepšený Snapdragon, neměly by i evropské modely dostat vylepšený Exynos? Zda se spekulace o čipsetech potvrdí, bude jasné už za tři týdny.

Představení čipsetu Exynos 990, který má dostat i řada Galaxy Note20:

Zdroj Max Weinbach, Ice Universe

Diskuze (7) Další článek: Francie nezakáže vybavení Huawei v 5G sítích. Operátory ale od jeho použití odrazuje

Témata článku: Samsung, Android, Galaxy, Snapdragon, Exynos, Spekulace, USA, Snapdragon 865, Mobilní čipsety, Čipset, Galax Note, Max Weinbach, Ica Universe, Exynosu, Evropská verzeUrčitě si přečtěte

Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 15

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz