Pokračuje loučení se sluchátkovým jackem. Příští rok by o něj měly přijít i „áčkové“ Samsungy

Samsung už u svých nejvybavenějších modelů již několik let nenabízí sluchátkový jack, u letošní řady Galaxy A však uživatelé mají 3,5mm audio konektor stále k dispozici. Příští rok ale nastane nevyhnutelná změna. Jak nasvědčují zveřejněné rendery chystaných Galaxy A33 a Galaxy A53, „áčka“ od Samsungu v příštím roce zřejmě definitivně přijdou o sluchátkový konektor.

Na zveřejněných renderech, které můžete vidět v naší galerii je patrné, že „áčka“ pro příští rok nijak výrazně nezmění svůj stávající design. Oba telefony budou plastové, vystouplý fotomodul bude nedílnou součástí zadního krytu. Přední část vyplní AMOLED displeje, zřejmě opět s vyššími obnovovacími frekvencemi (90/120 Hz), na spodní hraně však bude chybět „starý známý“ sluchátkový jack. Hudbu tak budete muset poslouchat bezdrátově nebo přes redukci. Mimo USB-C a mikrofonu zde bude umístěn pouze hlavní reproduktor.

Fotoaparátů na zádech bude opět více, Samsungu se zřejmě vyplatila letošní taktika v podobě optické stabilizace hlavního foťáku a volitelného teleobjektivu (Galaxy A72), a obdobný přístup by měl pokračovat i v příštím roce. U Galaxy A73 se dokonce skloňuje přítomnost 108Mpx hlavní foťáku, který byl až dosud výsadou topmodelů řad Galaxy S a Galaxy Note.

Zatím poslední letošní „áčko“ od Samsungu - Galaxy A52s:

Designově tedy nemůžeme očekávat žádné výrazné změny, vše se bude odvíjet od použitého čipsetu a také od koncové ceny.  První „áčka“ od Samsungu s trojkou na konci by měly být oznámena hned začátkem ledna příštího roku, tedy ve stejné době, kdy se očekává premiéra Galaxy S21 FE.

]: The file '/PubSystem.Controls.Run.Articles.2015/AddOn_Blank.ascx' does not exist.-->

Zdroj 91mobiles, Digit

Diskuze (10) Další článek: Jak nejlépe zálohovat Android? Zkombinujte offline a online zálohy, a nic vás nepřekvapí

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Příští rok, Reproduktor, Loučení, Samsun, Jack, Digit, Áčko