Podoba budoucí dvojskládačky se rýsuje. Samsung si patentoval skládací tablet

Jak jsme vás nedávno informovali, Samsung má zkraje příštího roku představit nadvakrát skládací tablet, jemuž zatím pracovně přezdíváme Galaxy Z Fold Tab. Nyní máme pro budoucí, a zatím oficiálně nepotvrzenou, skládačku od Samsungu další důkaz. Jihokorejci si totiž patentovali dvakrát skládací tablet, a to ve dvou designových provedených. Jedno z nich využívá vnitřní,  druhé pak vnější skládací displej.

Koncept zařízení s vnitřním skládacím displejem vypadá daleko více jako samostatný tablet, který přenášení zavřete displejovými částmi k sobě. Při rozevření byste měli k dispozici velký displej s duálním průstřelem, který navíc má být možné ovládat magnetickým perem S Pen. Jihokorejci však koketují i s druhou variantou, u které by se displej překládal směrem ven. V zavřeném stavu byste tak před sebou měli smartphone, u něhož byste z každého kraje mohli dopředu přeložit čtvrtinu displeje. I nadále byste tak dostali tabletovou podobu, jenže v zavřeném stavu by přední část displeje suplovala telefon.

Které z řešení Samsung nakonec zvolí, zatím není jasné. I když i nad existencí skládacího tabletu zatím visí velký otazník, protože Samsung nic oficiálně nepotvrdil. Na druhou stranu, když může existovat skládací notebook, proč by nemohl spatřit světlo světa skládací tablet?

Zatím nejnovější skládačka od Samsungu, Galaxy Z Fold2:

Zdroj Letsgodigital

Diskuze (1) Další článek: Samsung rozšiřuje program Upcycling. Starým telefonům vdechne nový život

Témata článku: Samsung, Tablety, Spekulace, pant, Skládací displej, Skládací konstrukce, Patent, Výzkum a vývoj, Podoba, Jihokorejec, Displej, Skládačka, Notebook, Rozevření, Velký displejUrčitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení