Podívejte se na srovnání grafického výkonu Exynosu 990 a Exynosu 2100

Samsung se při představení Exynosu 2100 omlouval za loňský čipset Exynos 990, který nebyl tak výkonný jak se předpokládalo, a při dlouhodobém hraní dost topil do dlaně. Na YouTube se objevilo zajímavé video, v němž se srovnává grafický výkon obou čipsetů při desetiminutovém hraní Call of Duty: Mobile. Na jedné straně máme Galaxy S20, na druhé Galaxy S21+. U obou telefonů bylo použito rozlišení Full HD+ s 60 fps a ve hře maximální grafická kvalita. Jak tedy dopadlo srovnání obou čipsetů?

Exynos 2100 ve měl ve finále o 10 procent vyšší framerate, který byl také daleko stabilnější. Zatímco Exynos 990 měl velké výkyvy mezi minimem a maximem 22,4 fps, Exynos 2100 měl maximální rozdíl ve frameratu jen 11 fps. Podle videa měl nový čipset řady Exynos daleko méně grafických „zádrhelů“, a navíc při hraní spotřeboval o 10 % méně energie. Grafický výkon však stále nedosahuje úrovně Snapdragonu 888, což se zřejmě podepsalo pod fakt, že u budoucích Exynosů vsadí Samsung na grafické čipy Radeon od AMD. Na srovnání herních kvalit obou zmiňovaných Exynosů se můžete podívat ve videu níže:

Porovnání grafického výkonu Exynosu 990 a Exynosu 2100:

Diskuze (3) Další článek: Apple pokořil další rekord. Prodal nejvíc iPhonů v historii a tržby navýšil o pětinu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S21 5G, Výkon, Grafický výkon, Full HD, Hraní, FPS, Framerate, Zádrhel, Hug, Čipset, Call of Duty,