Podívejte se na srovnání grafického výkonu Exynosu 990 a Exynosu 2100

Samsung se při představení Exynosu 2100 omlouval za loňský čipset Exynos 990, který nebyl tak výkonný jak se předpokládalo, a při dlouhodobém hraní dost topil do dlaně. Na YouTube se objevilo zajímavé video, v němž se srovnává grafický výkon obou čipsetů při desetiminutovém hraní Call of Duty: Mobile. Na jedné straně máme Galaxy S20, na druhé Galaxy S21+. U obou telefonů bylo použito rozlišení Full HD+ s 60 fps a ve hře maximální grafická kvalita. Jak tedy dopadlo srovnání obou čipsetů?

Exynos 2100 ve měl ve finále o 10 procent vyšší framerate, který byl také daleko stabilnější. Zatímco Exynos 990 měl velké výkyvy mezi minimem a maximem 22,4 fps, Exynos 2100 měl maximální rozdíl ve frameratu jen 11 fps. Podle videa měl nový čipset řady Exynos daleko méně grafických „zádrhelů“, a navíc při hraní spotřeboval o 10 % méně energie. Grafický výkon však stále nedosahuje úrovně Snapdragonu 888, což se zřejmě podepsalo pod fakt, že u budoucích Exynosů vsadí Samsung na grafické čipy Radeon od AMD. Na srovnání herních kvalit obou zmiňovaných Exynosů se můžete podívat ve videu níže:

Porovnání grafického výkonu Exynosu 990 a Exynosu 2100:

Diskuze (3) Další článek: Apple pokořil další rekord. Prodal nejvíc iPhonů v historii a tržby navýšil o pětinu

Témata článku: Samsung, Exynos, Snapdragon, Mobilní hry, Exynos 2100, Srovnání, Mobilní čipsety, YouTube, AMD, Radeon, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S21 5G, Call of Duty, Zádrhel, Grafický výkon, Hug, Full HD, Hraní, Výkon, Framerate, Čipset, FPS, Grafické karty AMD na Heureka.cz