Po updatu na One UI 3 mizí statistiky baterie. Poradíme, jak je vrátit zpět

S úderem silvestrovské půlnoci na většině Samsungů řady Galaxy přestaly fungovat statistiky baterie v nastavení. Týká se to těch telefonů, které byly oficiální cestou aktualizovány na Android 11 s grafickou nadstavbou One UI 3. V Česku to zahrnuje řadu Galaxy S20 a Galaxy Note20, a pokud chcete do Nastavení vrátit data o zbývající výdrži či o využití baterie jednotlivými aplikacemi, přinášíme návod, jak na to.

Zato nečekaná chyba se týká aplikačního balíčku Samsung Device Health Manager Service, který najdete přes Nastavení - Aplikace. Na této obrazovce si však nejdříve musíte vyfiltrovat systémové aplikace a do pomocí drobné ikonky na konci řádku s nápisem „Vaše aplikace“. Následně vyhledejte výše zmíněný název balíčku, přejděte do sekce Úložiště a zvolte Vymazat data. Poté je třeba telefon restartovat a připojit na nabíječku. Po úplně dokončeném nabíjecím cyklu by se vám zase mělo zase začít ukazovat využití baterie v nastavení. Jinak budete muset počkat, než Samsung tuto chybu napraví v budoucí firmwarové aktualizaci.

Zatím to však vypadá na to, že chyba nepostihla všechna již aktualizovaná zařízení. S přechodem na nový rok měl u nás v redakci problém jen Note20 Ultra, přičemž Galaxy S20 Ultra zvládl přechod bez větších problémů.

Redakční představení Samsungu Galaxy Note20:

Diskuze (6) Další článek: Mobilní signál v metru už i na okraji Prahy. Nově byly pokryty stanice Hůrka a Lužiny

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, Česká republika, Statistiky, Pór, Nastavení, Aplikace,