Padá skládačka, něco si přej. Podívejte se na záběry z crash testu Samsungu Galaxy Z Fold3

Samsung u skládacího Galaxy Z Fold3 vylepšil odolnost konstrukce, jejíž součástí je odolnější hliník (tzv. Armor Aluminium) nebo o 80 % odolnější krycí vrstva displeje. Jak se však změny podepíší pod odolnost skládačky v praxi? Na to se snaží odpovědět YouTube kanál PhoneBuff, který otestoval odolnost Galaxy Z Fold3 při pádů z výšky na betonovou tvárnici. V prvním případě se testovaly asistované pády z výšky jednoho metru, a protože telefon „přežil“, ve druhém kole následovaly pády téměř z jeden a půl metru na kovový povrch.

A jak telefon dopadl? Na skládačku překvapivě dobře, ukázalo se, že kovový rámeček okolo pantu chrání telefon před pády více, než by se mohlo na první pohled zdát. Při pádech na hrany vzdálené od pantu však došlo na prasknutí skla Gorilla Glass Victus. jako velmi odolný se ukázal vnitřní skládací panel, který přestál i přímý pád z větší výšky na kovový povrch, a to jen za cenu několika poškozených pixelů. Vyvýšený rám okolo displeje funguje jako efektivní „nárazníková“ zóna.

Crash test skládacího Galaxy Z Fold3:

V tomto crash testu nás však nejvíce zaujal pant, který do sebe absorboval samotný náraz, takže ani v polorozevřeném stavu se při pádu nezavřel ani neotevřel. Zůstal rámcově ve stejné pozici, v jaké byl puštěn dolů. I po ukončeném testu fungoval pant i displej bez větších problémů, což je, s ohledem na spoustu pohyblivých součástek, velmi příjemné zjištění. Na druhou stranu, tohle doma se svým Foldem rozhodně nezkoušejte...

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Fold3:

Samsung Galaxy Z Fold3 5G 256GB Samsung Galaxy Z Fold3 5G 256GB
nabízí 4 obchody za ceny od 46 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Diskuze (11) Další článek: Umyjte si ruce. Samsung vydal pro své chytré hodinky aplikaci, která ohlídá hygienu

Témata článku: Samsung, Galaxy, Gorilla Glass, pant, Skládací displej, Zvýšená odolnost, YouTube, Kovová konstrukce, Skládací konstrukce, Hybridy, Victus, Krycí sklo, Fólie, UTG, Hliník, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Skládačka, Odolnost, Crash test, Gorilla Glass Victus, Test, Pád, PhoneBuff, Záběr
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu

Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně platí, že jedno video vydá za tisíc obrázků – zejména pokud připravujete návody, manuály či pracovní postupy.

Karel Kilián
TipySoftware
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem