Pád ze tří metrů mu nevadí. Samsung SSD T7 Shield je kompaktní nerozbitný externí disk k počítači nebo k telefonu

  • Samsung představil novou generaci přenosného SSD disku
  • Odolá pádům až ze tří metrů, a také vlhkosti, vodě a prachu
  • Nabízet se bude ve dvou paměťových variantách

Samsung mimo smartphonů a tabletů vyrábí i paměti a disky, a jeden z nich můžete využít třeba právě jako rozšířen úložiště pro počítač nebo telefon. SSD T7 Shield je nová generace nerozbitných SSD disků od Samsungu, která přežije i velmi nešetrné zacházení. 

Kovová krabička o rozměrech 88 × 59 × 13 mm váží 98 gramů a může se opřít o zvýšenou odolnost IP65. Data uložená na disku přečte i tehdy, pokud disk spadne až ze tří metrů na zem. T7 Shield neudělají nic ani extrémní teploty v rozsahu -40°C až 85°C, ovšem číst a ukládat data zvládne „jen“ v teplotním rozsahu 0 až 60 stupňů Celsia. Externí disk dokáže pracovat i ve vysoké vlhkosti a nedělají mu problém nárazy ani vibrace. S ohledem na bezpečnost obdržel celou řadu nadnárodních certifikací, Samsung u něj nabízí až tříletou záruční dobu.

Samsung T7 Touch 1TB, MU-PC1T0K/WW Samsung T7 Touch 1TB, MU-PC1T0K/WW
nabízí 8 obchodů za ceny od 2 699 Kč
Srovnat ceny na Živě

Disk se bude nabízet v kapacitách 1 a 2 TB, maximální rychlost sekvenčního čtení je 1 050 MB/s, v případě sekvenčního zápisu se jedná o hodnotu 1 000 MB/s. Uložená data mohou být chráněna šifrováním AES 256bit, disk k dalším zařízením připojíte přes USB-C (standard USB 3.2 Gen 2). Disk je určen pro Windows 7 a novější, pro Max OS X 10.10 a novější či pro Android Lollipop a novější.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung T7 Shield je kompaktním úložištěm dat do terénu, které připojíte k počítači nebo ke smartphonu s Androidem

1TB verze SSD disku do extrémních podmínek vyjde na 160 dolarů (cca 4 500 Kč s DPH), varianta s dvojnásobnou kapacitou bude po přepočtu stát zhruba osm tisíc korun. Dostupnost disku v Česku zatím není známa, ale protože se u nás prodává i varianta T7 Touch se čtečkou otisků prstů, je velmi pravděpodobné, že ji brzy doplní „sedmičková“ odolná varianta.

Nový odolný SSD disk od Samsungu:

Zdroj Samsung News

Diskuze (6) Další článek: Posvítí si na sbíraná data. Google Play začne ukazovat, k čemu všemu mají aplikace přístup

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , Nová generace, Data, AES, Nešetrné zacházení, Android Lollipop, Disk, Česká republika, Varianta, Vlhkost, Počítač, Samsung News,