One Hand Operation: naučte Samsungy efektivnější jednoruční ovládání

Samsung v některých zemích nabízí volitelně ke stažení aplikaci Good Lock, která dokáže výrazně upravit vzhled a funkčnost uživatelského rozhraní smartphonů řady Galaxy. A právě z něj výrobce vyčlenil jednu samostatnou funkci a nabídl ji k samostatnému stažení pro většinu světových regionů. Aplikace dostala název One Hand Operation +, a má pomoci s efektivnějším jednoručním ovládáním.

Aplikace na levý a pravý bok displeje přidá tlačítka, na každé straně můžete pro potažení diagonálně nahoru, vodorovně nebo diagonálně dolů vybrat jednoho zástupce. V základu je předpřipravena kombinace klávesy Zpět a tlačítka Posledních spuštěných aplikací, vy si však chování jednotlivých gest potažení můžete upravit k obrazu svému. Tzv. úchyty gest nemusí být v systému viditelné, Samsung přesto nabízí celou řadu voleb a nastavení. 

Gestům můžete vypnout animace, nastavit průhlednost, pozici, velikost, šířku, vzdálenost potažení i intenzitu vibrací při rozpoznání gesta. Spokojeni by tak měli být lidé s většími i menšími dlaněmi. No a jakmile si navyknete na odezvu trojice gest na každé straně, můžete si pro stejné směry přidat další tři zástupce, ovšem tentokrát pro delší potažení prstem. Ve spolupráci se stávajícími jednoručními režimy u smartphonů řady Galaxy tak palcem skutečně obsáhnete celý displej a navíc si zrychlíte ovládání smartphonu.

Samsungy dostávají s aktualizací na Pie i nové rozhraní One UI:

Aplikaci One Hand Operation+ stahujte bezplatně na Google Play. Aplikace je však kompatibilní jen se smartphony od Samsungu. Samotná aplikace Good Lock 2019 byla 7. března obohacena o podporu smartphonů aktualizovaných na Android 9.0 Pie. V případě, že si chcete výrazněji upravit vzhled prostředí Samsungů s One UI, můžete si verzi 1.0.00.46 stáhnout na APKmirroru  a postupovat podle tohoto návodu pro Android Oreo. V obchodu Galaxy Store se v ČR oficiální cestou aplikace Good Lock nenabízí, zřejmě kvůli chybějící české lokalizaci.

Diskuze (5) Další článek: Operátory potrápil silný vítr, některé oblasti mohou být dočasně bez signálu

Témata článku: Samsung, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, One UI, Galaxy Store, Nadstavba, Pie, Uživatelské prostředí, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 256GB, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy S9+ 256GB, Android oreo, Lock, Česká republika, Ovládání, Good Lock, One Hand Operation, PiusUrčitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče