Odebranými nabíječkami to nekončí, Samsung chce být ještě ekologičtější

Samsung u příležitosti akce Galaxy Unpacked odhalil svou udržitelnou platformu Galaxy for the Planet, ve které si jihokorejský výrobce vytyčil počáteční cíle do roku 2025. Jejich společným jmenovatelem je snížení uhlíkové stopy a úspornější využívání zdrojů v celém procesu, a to od výroby přístrojů řady Galaxy až po jejich likvidaci. 

Samsung chce do roku 2025 používat recyklované materiály ve všech nových mobilních produktech (tzv. cirkulární ekonomika), do čtyř let mají ze základních krabiček kompletně zmizet plastové obaly na jedno použití, které mají být nahrazeny ekologičtějšími řešeními. 

Představení iniciativy Galaxy Unpcycling:

Do roku 2025 chce Samsung snížit „standby“ spotřebu nabíječek chytrých telefonů pod 0,005 W. Tímto zmiňovaným režimem se rozumí stav, kdy je telefon plně nabit, resp. je odpojen od nabíječky, která i nadále zůstává v zásuvce. Již za současné konstelace Samsung snížil spotřebu nabíječek chytrých telefonů v režimu „standby“ na 0,02 W, což však platí jen pro 15, 25 a 45W dobíječky. V budoucnu by měla být tato meta ještě čtyřikrát nižší a měla by zahrnovat i základní síťové adaptéry od těch nejlevnějších přístrojů.

Posledním dílčím cílem je do roku 2025 kompletně eliminovat odpad vznikající v továrnách na mobilní zařízení. Vznikají iniciativy, které mají pomoci ze zpětným využitím „odpadu“ ve výrobním řetězci, popř. se Samsung snaží vdechnout starším zařízením druhý dech. To je ostatně i hlavní náplň programu Galaxy Upcycling. Samsung se dále věnuje programům Trade-In a Certified Re-Newed, které jsou určeny pro návrat krátkodobě použitých telefonů zpět na trh v podobě „zánovních“ přístrojů. To však zatím funguje jen v USA.

Detaily amerického programu Certified Re-Newed:

Diskuze (59) Další článek: Týden mobilně: Skládačky Samsungu zlevňují. Šlapou si cestu do mainstreamu?

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Recyklace, Chytrý telefon, USA, Udržitelnost, Ekologie, Upcycling, Nabíječka, Výroba, Přístroj, Galaxy Unpacked, Odpad, Ekonomika
Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Při hledání notebooku na studium či práci byste neměli minout profesionální řadu Dell Vostro, která vám může přinést oproti běžným notebookům několik zajímavých výhod.

Antonín Trčálek
DellTestyNotebooky
Robotická loď amerického námořnictva poprvé vypálila raketu. Bojové lodě bez námořníků mají budoucnost

Robotická loď amerického námořnictva poprvé vypálila raketu. Bojové lodě bez námořníků mají budoucnost

** Americké námořnictvo nedávno zveřejnilo záběry z nedávného průlomového testu ** Prototyp robotické lodi USS Ranger při plavbě na moři odpálil raketu SM-6 ** Jde o jednu z nejvíce pokročilých naváděných raket, jaké dnes US Navy používá

Stanislav Mihulka
LoděVojenstvíRaketaRoboti
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony