Oblíbený tabletový základ od Samsungu. Galaxy Tab A9 přichází ve dvou velikostech a s rozumnou cenou

  • Samsung uvedl na trh dva tablety pro nenáročné uživatele
  • Ceny začínají pod pěti tisíci korunami, a stoupají až k 9 tisícům
  • Do Česka se nové tablety pro běžné uživatele dostanou v prosinci

Samsung dnes oznámil novou generaci cenově dostupných tabletů řady Galaxy Tab A9. K dostání jsou ve dvou velikostech, které se liší, jak úhlopříčkami displejů a kapacitou baterií, tak i konektivitou či rozlišením selfie. U obou modelů se počítá s Androidem 13, Bluetooth 5.x, Wi-Fi 5 či s volitelnou podporou LTE a 5G sítí. Do Česka zavítají oba modely, Galaxy Tab A9 i Galaxy Tab A9+, nejlevnější varianta startuje pod pěti tisíci korunami. 

Hlavním rozdílem mezi Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+ je displej. Základní a 5100mAh baterie. „Plusko“ má 11palcový 90Hz displej, přechod na AMOLED se ale nakoná. Oba tablety podporují maximálně 15W dobíjení přes kabel, síťový adaptér si ale budete muset dokoupit samostatně.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung ukázal dvojici cenově dostupných tabletů, volitelně je seženete i s podporou LTE či 5G

Výkon obstarává osmijádrový Mediatek Helio G99 (LTE) či Snapdragon 695 (5G). Mezi dostupné paměťové varianty patří 4/64 a 8/128 GB. V obou případech můžete počítat s podporou až 1TB microSD karet. U obou modelů je na zádech s měkkou texturou připraven 8Mpx fotoaparát, ale liší se u selfie kamerky. Na čelní straně Tab A9 je umístěn 2Mpx fotoaparát, u většího modelu má rozlišení 5 megapixelů.

Tablety podporují efekt Dolby Atmos i zabezpečenou platformu Knox. Menší model má na svém těle dva reproduktory, větší model dokonce čtyři. K tabletům půjde dokoupit kryt Book Cover nebo flipový kryt s doplňkovou klávesnicí. V novinkách běží Android 13 s grafickou nadstavbou One UI 5.1. V Česku se začnou oba modely prodávat v průběhu prosince, a to v grafitové a stříbrné variantě.

Ceny a varianty:

Model

Doporučená maloobchodní cena

Galaxy Tab A9+ 5G 128 GB

8 699 Kč

Galaxy Tab A9+ 5G 64 GB

7 399 Kč

Galaxy Tab A9+ Wifi 64 GB

6 199 Kč

Galaxy Tab A9 LTE 64 GB

5 499 Kč

Galaxy Tab A9 Wifi 64 GB

 4 499 Kč

Diskuze (2) Další článek: Když nevíte, co s penězi. Speciální edice iPhonu 15 Pro Max s diamanty a drahými kovy stojí téměř 6 milionů

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Česká republika, Nenáročný uživatel, Book Cover, Knox, Model, Rozumná cena,