...i díky jejich kompaktnější verzi Galaxy Watch4

...i díky jejich kompaktnější verzi Galaxy Watch4

 Samsung Galaxy Watch4 Classic:  Na trhu doplňuje Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro

Samsung Galaxy Watch4 Classic: Na trhu doplňuje Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro

Samsung zabodoval díky hodinkám Galaxy Watch4 Classic...

Samsung zabodoval díky hodinkám Galaxy Watch4 Classic...

...i díky jejich kompaktnější verzi Galaxy Watch4
35
Fotogalerie

Nový systém a velké cíle. Hodinky Galaxy Watch4 od Samsungu změří i tělesný tuk

  • Ke dvěma skládačkám Samsung přihodil i tři nové produkty z kategorie Wearables
  • Dvoje nové hodinky běží na Wear OS a změří vám i tělesný tuk
  • Přidat k tomu můžete levná zcela bezdrátová sluchátka s podporou ANC

Součástí představovací akce Galaxy Unpacked nebyly jen dvě nové skládačky, ale také tři nové nositelnosti:

  • Samsung představil hodinky Galaxy Watch4, které jsou přímým nástupcem dva roky starého modelu Watch Active2.
  • Došlo i na premiéru Galaxy Watch4 Classic, hodinek s otočnou lunetou, které budeme mezigeneračně srovnávat s Galaxy Watch3.
  • Galaxy Buds2 jakožto nástupce Galaxy Buds+ spadají do základního cenového segmentu zcela bezdrátových sluchátek.

V souvislosti s představením hodinek od Samsungu však nastává „guláš“ ve značení systému. Zatímco Google uvádí, že nová verze hodinkového systému, na němž spolupracoval se Samsungem, ponese označení Wear OS 3.0, jihokorejci systém označují jako Wear OS Powered by Samsung, na němž běží grafické rozhraní One UI Watch. Není tedy jasné, zda systémové novinky přejmou i další výrobci hodinek, či zda bude upravený systém exkluzivně k dostání jen u Samsungu.

A jaká je největší inovace řady Galaxy Watch4? Mimo blížících se bezkontaktních plateb je to jednoznačně snímač Samsung BioActive, který umožňuje měřit krevní tlak, točit EKG, monitorovat okysličení krve a vůbec poprvé měřit tělesný tuk. A to s 98% přesností ve srovnání s profesionálními měřiči DEXA.

Galaxy Watch4: prvotina s Wear OS od Samsungu

Hodinky řady Galaxy Watch4 budou sice dvoje, ovšem budou mít velmi podobné specifikace. Oba modely se budou prakticky lišit jen velikostí těla a použitým materiálem. Základní Galaxy Watch4 navazují na Galaxy Watch Active2, jedná se o hodinky spíše sportovního ražení, na nichž je k připravena pouze digitální luneta. Stačí prstem táhnout okolo obvodu displeje, čímž dojde k rolování systémových obrazovek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky Galaxy Watch4 jsou na první pohled určeny spíše sportovně zaměřeným nositelům, řemínky jsou (u obou variant) odolnější vůči potu, než dříve

U 40mm varianty hodinek musíte počítat s menším 1,19" displejem s rozlišením 396 × 396 pix, v případě 44mm verze narostlo rozlišení 1,36" na 450 × 450 pix. V obou případech tak zůstala jemnost displeje na metě 330 ppi, přičemž zobrazovací panel typu AMOLED je zabudován do hliníkového těla s hmotností okolo 30 gramů. 20mm řemínky můžete vyměnit za jiné, ovládání zajišťují dvě boční tlačítka. Obě využijete pro měření tělesného tuku, jedno zase, včetně měřiče na vnitřní straně zápěstí, pro natočení EKG. Samozřejmostí je pak měření kroků, srdečního tepu, okysličení krve, spánku (včetně chrápání!) nebo celé řady cvičení. 

První pohled na dvojici hodinek řady Galaxy Watch4:

Výkon zajišťuje nedávno představený 5nm čipset Exynos W920 s 1,5GB RAM a 16GB úložištěm, např. pro offline poslech Spotify. Do menšího těla byla zabudována 247mAh baterie, v případě větší verze máme tu čest s 361mAh akumulátorem. Výdrž zatím neznáme, se vším měřením však odhadujeme, že hodinky zvládnou jeden náročný den na jedno nabití, maximálně dva, pokud měření výrazněji omezíte. Ale uvidíme až v praxi. Verze Watch4 je určena spíše pro sportovně laděné uživatele, kteří ocení spíše kompaktnější tělo hodinek se zvýšenou odolností 5 ATM.

Uvnitř je připraven operační systém Wear OS Powered by Samsung s grafickou nadstavbou One UI Watch. Jeho předností jsou zejména automatické instalace hodinkových aplikací, když si stahujete aplikace do smartphonu, resp. větší dostupnost aplikací vzhledem k dříve používanému Tizenu. V základní výbavě je připraveno 40 ciferníků, které si můžete navíc customizovat tak, aby tapeta na hodinkách odpovídala tapetě na vnějším displeji Galaxy Z Flip3, a obráceně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Designové srovnání s předchůdcem - Galaxy Watch Active2

Hodinky Galaxy Watch4 budou v Česku stát 6 999 Kč (40mm BT verze), s větším tělem se cena vyšplhá na 7 599 Kč. Existovat bude ještě 44mm varianta s eSIM, která vyjde na 8 999 Kč. Hodinky budou k dispozici v černé, stříbrné, zelené (jen u 44mm) a v růžové (jen u 40 mm). Při předobjednání dostanete zdarma duální bezdrátovou nabíječku.

Na dalším listu si přečtěte o edici Galaxy Watch4 Classic s otočnou lunetou.

Pokračování 2 / 2

Galaxy Watch4 Classic: když chcete otočnou lunetu

Pokud nedáte dopustit na větší tělo a na mechanickou lunetu, můžete si zvolit model s přídomkem Classic. Rozměry displejů, jejich rozlišení a jemnost zůstávají stejné jako u Watch4, jen s tím rozdílem, že tělo Galaxy Watch4 Classic narostlo do velikostí 42 a 46 mm. Hliník byl navíc nahrazen nerezovou ocelí. I přes větší tělo zůstala kapacita baterie na stejných hodnotách, a nijak se nezměnil ani nabíjecí čas. Z nuly na sto dobijete hodinky cca za hodinu a třičtvrtě. A výdrž hodinek bude stejná jako u základní verze, kterou odhadujeme maximálně na dva dny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Robustním hodinkám na zápěstí dominuje otočná luneta

I na ruce působí hodinky podstatně masivnějším dojmem, což bude voda na mlýn zejména pánskému osazenstvu. Ve specifikacích zůstává zvýšená odolnost, obsluha hovorů ze zápěstí, ovládání sluchátek řady Galaxy Buds nebo třeba volitelná podpora eSIM. Hodinky budou v Česku k dostání pouze v černé a stříbrné, a i při jejich předobjednání dostanete taktéž duální bezdrátovou nabíječku v hodnotě 1 599 Kč zcela zdarma.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Porovnání velikostí těla a řemínků Galaxy Watch4 Classic a Watch4. Dvě velikosti Galaxy Watch4 Classic (v bílé) ve srovnání s Galaxy Watch4

Cenově však hodinky dost výrazně poskočily, a to přesto, že nedošlo k žádnému výraznému zásahu do specifikací, pouze do designu. 42mm verze hodinek vyjde na 9 499 Kč, varianta se 46mm tělem stojí 9 999 Kč. Tu si můžete volitelně pořídit i u vybraných českých operátorů a na volném trhu ve verzi s eSIM, která je naceněna na 11 499 Kč.

Na dalším listu si přečtěte o zcela bezdrátových sluchátkách Galaxy Buds2.

Galaxy Buds2: TWS sluchátka pro nenáročné

Samsung rozšiřuje segment skutečně bezdrátových sluchátek o cenově dostupný model Galaxy Buds2, který bude nástupcem starších sluchátek Galaxy Buds+. Novinka se bude na trhu nabízet současně se sluchátky Galaxy Buds Live a Galaxy Buds Pro. Každé ze sluchátek váží 5 gramů a jejich součástí je 61mAh baterie, v přenosném pouzdru se nachází 472mAh akumulátor, z něhož se mohou sluchátka průběžně dobít až 4×. Přenosné pouzdro dobíjíte přes konektor USB-C.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sluchátka Galaxy Buds2 budou v Česku dostupná ve čtyřech barevných variantách

Na jedno nabití vydrží sluchátka až 5 hodin s aktivním ANC, resp. až 7 hodin, pokud si aktivní redukci šumu deaktivuje. ANC není adaptivní, takže si musíte redukci šumu aktivovat sami v mobilní aplikaci Galaxy Wearable. Na výběr bude jedna ze tří úrovní filtrace, která má podle Samsungu utlumit až 98 % vnějších ruchů a šumů. Na každém ze sluchátek najdete dvoupásmový reproduktor, tři mikrofony a hlasovou jednotku VPU, která se stará o obsluhu hovorů. S telefonem či hodinkami sluchátka komunikují přes Bluetooth 5.2.

První pohled na sluchátka Galaxy Buds2:

Sluchátka Galaxy Buds2 budou v Česku dostupná ve čtyřech barevných provedeních (bílá, grafitová, olivová a fialová) za 3 799 Kč. Start prodejů je shodný se všemi dnešními novinkami - 27. srpna.

Určitě si přečtěte

Články odjinud