Kolik zaplatíte za nešikovnost? Samsung zveřejnil ceny náhradních panelů pro své skládačky

S blížícím se zahájením prodejů nových skládacích zařízení od Samsungu výrobce zveřejnil také orientační ceny náhradních dílů. Klíčovou položkou u flexibilních mobilů jsou jejich displeje – pokud se vám „zadaří“ panel poškodit mimo záruční podmínky, nebude oprava podle očekávání vůbec lacinou záležitostí.

Zde jsou ceny náhradních vnitřních (flexibilních) i vnějších (fixních panelů) pro modely Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3, jak je zveřejnilo tuzemské zastoupení Samsungu. Uvedené ceny jsou za výměnu poškozeného displeje včetně práce, ale nezahrnují opravu případných dalších poškození přístroje, jako je například poškozený zadní apod. Ceny jsou orientační a mohou se lišit podle daného servisního partnera.

Předběžné orientační ceny výměny poškozeného hlavního (vnitřního) displeje:

  • Galaxy Z Fold3 – 14 000 Kč
  • Galaxy Z Flip3 – 9 500 Kč

Předběžné orientační ceny výměny poškozeného vedlejšího (vnějšího) displeje:

  • Galaxy Z Fold3 – 4 000 Kč
  • Galaxy Z Flip3 – 2 500 Kč

Displeje jsou bohužel jednou z komponent smartphonů nejvíce náchylných k poškození. I výměna běžného panelu u klasického neohebného telefonu se obvykle šplhá na několik tisíc korun, nahrazení flexibilních displejů je zhruba dvakrát tak nákladné. Nutno ale dodat, že Samsung ceny komponent meziročně o něco snížil – u loňského Foldu 2 stála oprava dokonce 19 tisíc. I tak ale raději své skládací telefony chraňte ještě o něco pečlivěji než ty běžné.

Naše první dojmy z véčka Samsung Galaxy Z Flip3:

Diskuze (9) Další článek: Samsung Galaxy A52s 5G. Za výkonnější čipset a 25W adaptér připlatíte pětistovku

Témata článku: Samsung, Komponenty, Nákup a ceny, Ohebný displej, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Cena, Samsun, Panenka, Nový displej, Pro +, Displej, Skládačka, Telefon, Panel, Výměna