Nositelnosti budou natahovací. Samsung ukázal displej s měřičem srdečního tepu

Vývojářské centrum SAIT (Samsung Advanced Institute of Technology) vyvinulo nový produkt, který může být nasazen u natahovacích nositelností budoucnosti. Jedná se OLED displej na zápěstí s vestavěným měřičem srdečního tepu, který může být při zachování funkčnosti natažen až o 30 procent. Jedná se o vůbec první funkční natahovací prototyp, který na světě existuje, což by mělo otevřít dveře dalšímu výzkumu natahovacích displejů vyšších úhlopříček a jemnějšího rozlišení.

Samsung modifikoval strukturu OLED displeje, v němž byl plast nahrazen elastomerem. Tedy materiálem s vysokou pružností, u něhož bylo dodatečně upraveno jeho molekulární složení, aby byl odolnější vůči teplu, a aby při natažení nedocházelo k nežádoucímu pnutí materiálu. To podle vědců umožní nositelná zařízení bez obav vybavit senzory a obvody pro sledování zdraví, což studie od Samsungu přímo dokázala. Do prototypu byl integrován měřič srdečního tepu (PPG), jehož funkčnost byla prokázána i po tisíci nataženích.

A jaké má nové řešení rozdíl oproti současným hodinkám? Vědci Samsungu uvádějí, že se flexibilní materiál daleko lépe přizpůsobí tvaru zápěstí, navíc mu nedělaly při snímání srdečního tepu problémy ani pohyby ruky. Otevírají se tak dveře ke kontinuálnímu měření srdečního tepu s vyšší citlivostí (cca 2,4×) oproti současným fixním měřičům na vnitřních stranách chytrých hodinek.

Samsung hodlá na flexibilních displejích na ruku i nadále pracovat, a do budoucna očekává, že by tato zařízení mohla sloužit k monitoringu okysličení krve, k na točení EKG či k měření krevního tlaku. A to s daleko větší přesností a citlivostí, než u současných metod a postupů.

Zdroj Samsung News

Váš názor Další článek: iOS 15 znamená nový přístup k notifikacím. Apple myslí na soukromí i na stará zařízení

Témata článku: Samsung, Technologie, Hodinky, Displeje, Prototyp, Výzkum a vývoj, OLED, Natahovací displej, Plast, Samsung News, Displej, Srdeční tep, OLED displej, PPG, Výzkum, MěřičUrčitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin