Skládačky Samsungu trhají v Česku rekordy v předobjednávkách. Zájem je hlavně o véčko

Po dvoutýdenním období předobjednávek se nové skládací smartphony Samsung Galaxy Z Fold3 a Samsung Galaxy Z Flip3 dostávají do běžného prodeje. Tuzemské zastoupení si náramně pochvaluje zájem zákazníků v předobjednávkách. Konkrétní počty nesdělilo, ale číslo údajně odpovídá celoročnímu prodeji předchozí generace skládacích zařízení. “Měli jsme velká očekávání, ale i ta předobjednávky překonaly,“ říká Tomáš Balík, ředitel mobilní divize Samsungu pro Česko a Slovensko.

V případě skládacích telefonů Češi a Slováci dávají o něco více přednost variantě Galaxy Z Flip3 5G před Z Fold3 5G. U Galaxy Z Flip3 5G vítězí menší paměťová varianta 128 GB u Galaxy Z Fold3 5G naopak ta větší, 512 GB. „Čeští i slovenští zákazníci jsou dlouhodobě, pokud jde o barvy, konzervativní. Není tedy překvapením, že s přehledem vede černá barva. Nicméně pozitivně nás překvapil zájem o novou krémovou barvu u Z Flip3, kterou volí kolem třetiny lidí. U Z Fold3 je na druhém místě zelená,“ přidává podrobnosti Balík.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G je v České republice dostupný v černé, zelené a stříbrné barvě (stříbrná pouze s pamětí 12/512 GB). Doporučená maloobchodní cena je 46 999 Kč za verzi 12/256 GB a 48 999 Kč za verzi 12/512 GB. Model Galaxy Z Flip3 5G je možné zakoupit v černém, zeleném, fialovém a krémovém provedení. Doporučená maloobchodní cena za verzi 8/128 GB činí 26 999 Kč, varianta s úložištěm 8/256 GB je za 28 999 Kč.

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Fold3:


Původní článek z 23. srpna 2021:

Nečekaný úspěch Samsungu. Skládačky trhají rekordy v předobjednávkách

Nové skládačky od Samsungu se podle jihokorejského zdroje těší velkému objemu předobjednávek. Až do neděle bylo v Jižní Koreji předobjednáno celkem 450 tisíc kusů Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3, a mnozí očekávají, že se do konce předobjednávek by se tato cifra mohla zastavit na metě 600 tisíc kusů. A to se bavíme pouze o blokovaných telefonech pro tamní operátory, pokud bychom do toho započítali i volný trh, měly by předobjednávky jen na domovském trhu vystoupat až na 800 tisíc kusů. Vytvořil Samsung novodobé skládací bestsellery?

Nové skládačky od Samsungu táhnou, vždyť u loňské generace Galaxy Z Fold2 evidoval Samsung v Jižní Koreji jen 80 000 předobjednávek! Letos je situace jiná zejména kvůli skládacímu véčku, které má svou cenu už velmi blízko klasickým topmodelům, a tak může být sázka na skládací konstrukci lákavější, než kdy dříve. Předobjednávky nových skládaček jsou v Jižní Koreji dvojnásobné oproti řadě Galaxy S21 a 1,5× vyšší, než v případě řady Galaxy Note20

Prodeje Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 startují v Česku 28. srpna, až do té doby je možné telefony předobjednat, a získat tak výkupní bonus ke starému telefonu a roční pojištění Samsung Care+ zdarma. První pohled na Galaxy Z Fold3 si můžete přečíst zde. Údaje o předobjednávkách v Česku Samsung nezveřejnil.

Zdroj Koreaherald

Diskuze (32) Další článek: T-Mobile přijde s novými tarify. Ceny nesníží, ale na vyžádání vrátí službu, která dřív byla samozřejmostí

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Skládací displej, Véčko, Korea, Skládací konstrukce, Předobjednávky, Rekordy, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Kus, Rekord, Předobjednávka, Slovensko, Samsun, Slovák, Tomáš Balík, Česká republika, Telefon, Jižní Korea, Car +, Skládačka, Mobilní telefony véčka na Heureka.cz
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět