Nacpěte si fazole do uší. Galaxy Buds Live jsou netradiční sluchátka s potlačením okolního hluku

  • Samsung představil novou generaci zcela bezdrátových sluchátek
  • Dostala tvar fazolek a nově podporují aktivní redukci šumu (ANC)
  • Byli jsme zprvu skeptičtí, ale nový model zahraje lépe, než Buds+

Zcela bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live zaujmou netradičním tvarem. Na první pohled se zdálo, že bude problém je nasadit a nosit, aby z uší nevypadla. První reálné dojmy jsou však pozitivní, sluchátka drží v uších skvěle i bez obvyklých gumových nástavců a hrají náramně.

Sluchátka jsou opravdu titěrná, měří jen 17 × 27 × 15 mm a váží 5,69 gramu, takže se v dlani úplně ztrácejí. Na vnější straně jsou dva mikrofony a výduch basové složky z vnitřního 12mm repráčku. Z vnitřní strany je připraven ještě třetí mikrofon, který se stará o to, aby vám volání se sluchátky připadalo co nejvíce přirozené. Sluchátka mají i miniaturní průduchy, díky nimž se vám vnitřní část ucha ani při dlouhodobém poslechu nezapotí. IR snímač hlídá nasazení sluchátek, takže dokáže hned spustit hudební přehrávání. V každém je připravena 60mAh baterie. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sluchátka Samsung Galaxy Buds Live budou v prodeji v bronzové, bílé a černé

V dobíjecím pouzdru je k dispozici 472mAh akumulátor, který můžete dobít USB-C kabelem (pět minut nabíjení vystačí na hodinu poslechu) a nebo bezdrátově. Pomocí nabíječky podporující standard Qi nebo třeba ze zad připojeného smartphonu (funkce Wireless PowerShare).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fazolky jsou titěrné, ale v uších drží překvapivě dobře. Na specifický způsob nasazování (do ucha si totiž dáváte nabíjecí piny s nástavcem) si budete zvykat jen chvíli.

Barva pouzdra koresponduje s barvou sluchátek (černá, bílá, bronzová), a při započtení kapacity pouzdra zvládnou sluchátka přehrávat na jeden zátah až 21 hodin hudby s aktivní redukcí hluku na pozadí. ANC by mělo spolehlivě odfiltrovat např. hluk v hromadné dopravě, a těšíme se na to, až si sluchátka vyzkoušíme někde v terénu. 

Samsung dnes představil nejen bezdrátová sluchátka:

Nová zcela bezdrátová sluchátka od Samsungu komunikují se smartphony přes Bluetooth 5.0. U Samsungů je využíván kodek Scalable, u ostatních Androidů a u iOS je k dispozici SBC a AAC. Pro správu sluchátek slouží aplikace Galaxy Wearable. Galaxy Buds Live se do prodeje dostanou 21. srpna v černé, bílé a bronzové variantě. Samostatně budou stát 5 499 Kč, ovšem v rámci předobjednávek je můžete dostat zdarma k modelu Galaxy Note20 Ultra.

Oficiální video ke sluchátkům Samsung Galaxy Buds Live:

Diskuze (3) Další článek: Špičkové tablety Galaxy Tab S7 lákají na triky, které obyčejný notebook neumí

Témata článku: Samsung, Android, iOS, Bluetooth, Bezdrátová sluchátka, Aktivní potlačení hluku, Galaxy Buds Live, Zcela bezdrátová sluchátka, ANC, Scalable, Fazolka, Fazole, Bronzová, Ucho, Galaxy Wearable, Sluchátko, USI, Wireless PowerShare, Buds, AAC, Africký národní kongres, Ultra Galaxy, Hluk, Telefony s Androidem na Heureka.cz