Mobil jako kartový terminál u nás zatím nepoužijete, ale pracuje se na změně

Zřejmě nejzajímavější novinkou při představení odolného Samsungu Galaxy Xcover Pro byla možnost telefon použít jako mobilní platební terminál. A to díky podpoře technologie mPOS (mobile Point of Sale). Ve stejný den, kdy Samsung oznámil nový Xcover, představila společnost Visa pilotní program Tap to Phone, v němž hraje nový smartphone hlavní roli. A nás samozřejmě zajímalo, zda se obdobný softwarový platební terminál dostane i do Česka.

Samsung Galaxy Xcover Pro
rozměry a hmotnost: 160 × 77 × 10,0 mm, 218 g
displej: 6,3", kapacitní IPS LCD, 1 080 × 2 400, 418 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE (390|150 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, microSDXC (512 GB), RAM: 4 GB, baterie: 4 050 mAh
procesor: Samsung Exynos 9611 (8× Cortex-A73, 2 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 10
fotoaparát: 25MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk
56 %
vybavenost
cena: 7 199 Kč12 885 Kč

Platební terminál v mobilu by mohl pomoci drobným prodejcům a obchodníkům, protože ke zprovoznění příjmu bezkontaktních plateb nepotřebujete nic jiného, než jen telefon a stažení patřičné aplikace, ve které se zaregistrujete jako obchodník. Odpadá tedy investice, resp. pronájem, za samostatný platební terminál. Podle vyjádření české pobočky se v současné době s mPOS platbami u Xcoveru Pro v Česku nepočítá. Samsung však aktivně hledá firmu, která by pro telefon „ušila“ aplikaci na míru a to včetně patřičných schválení od hegemonů Visa a MasterCard.

Program Tap to Phone od Visa je tak pilotním projektem pouze pro USA, Velkou Británii, Ukrajinu, Turecko, Kostariku a Malajsii. V brzké době se pilotní projekty rozšíří do Polska, Španělska, Itálie, Nového Zélandu a do Austrálie. Softwarový terminál Tap to Phone využívá transakce typu EMV, které jsou díky podpoře KNOXu v bezpečí. Platba se uskuteční za pár vteřin, stačí, když zákazníci k Samsungu Galaxy Xcover Pro přiloží bezkontaktní kartu, telefon nebo hodinky s platební funkcí. Mimo karet jsou podporovány i platby prostřednictvím Samsung Pay, Google Pay a Apple Pay.

Představení mobilního platebního terminálu Samsung POS:

Jihokorejci však nabízí i své vlastní řešení Samsung POS, které je však úzce provázáno se systémem Samsung Pay. A ten v Česku k dispozici není. O samotnou nadstavbu pro platební terminál se stará společnost Mobeewave. Samsung POS funguje od loňského října v Kanadě, odkud by se služba měla postupně dostat i do dalších zemí po celém světě. Visa a MasterCard si z každé provedené transakce shodně odeberou 2,65 procenta, jinak je služba k dispozici bez jakýchkoliv úvazků nebo měsíčních plateb.

Via Visa

Diskuze (5) Další článek: Toto jsou makety novinek řady Galaxy S20. Zakřivení displejů bude minimální

Témata článku: Samsung, Samsung Pay, USA, NAS, Mobilní platby, Apple Pay, Google Pay, Bezkontaktní platby, Austrálie, Polsko, Kanada, mPOS, MasterCard, Platba mobilem, pronájem, Visa, Samsung Galaxy Xcover Pro, Platební terminál, Nový Zéland, Schválení, Terminál, Španělsko, Velká Británie, Itálie, Ukrajina