Vnější displej toho umí víc. Nové funkce mu dodá CoverScreen OS pro Galaxy Z Flip4

  • Vnější displej véček od Samsungu má jen informativní úlohu
  • Aplikace CoverScreen OS mu vdechne nový smysl života
  • Některé funkce se však odemykají jen předplatitelům

Vnější displej véčkových modelů od Samsungu je přímo od výroby navržen na plnění ryze informativních úloh. Jistě, přes vnější panel máte k dispozici notifikace, aktuální čas, datum, několik widgetů a pár zástupců rychlého spuštění vybraných funkcí, řada uživatelů však bere vnější panel jako téměř nevyužitý. Právě kvůli tomu vznikla aplikace CoverScreen OS, která vnějšímu displeji véček od Samsungu vdechne nový život. I s malými displeji se totiž dá vcelku obstojně „kouzlit“.

Aplikaci CoverScreen OS si můžete bezplatně stáhnout z Google Play. Její součástí jsou in-app nákupy a reklamy, každopádně na to, že se stále jedná o betaverzi, má aplikace dost funkcí, slušnou stabilitu a pro mnohé uživatele Flipu se stala, nebo po přečtení tohoto článku možná stane, absolutní nutností. Po instalaci aplikace však budete potřebovat udělit aplikaci několik oprávnění, a to pro přístup k notifikacím, oprávnění pro překrývání ostatních aplikací a službu pro Usnadnění. Jakmile všem dáte zelenou, můžete véčko zavřít.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace CoverScreen OS vám na vnější displej dostane všechny aplikace z telefonu, včetně hlasového zadávání, klávesnice a dotykových gest

Na vnějším displeji zůstává domovská obrazovka s notifikačním centrem, ovšem zbytek je kompletně přepracovaný. V rámci aplikace CoverScreen OS si můžete navolit zástupce rychlého spuštění v horní liště i widgety, které se zobrazí v podobě miniaplikací na plochách vpravo od ciferníku. Největším přídavkem je však hlavní menu se všemi aplikacemi z „véčka“, které jsou jinak dostupné jen při rozevření telefonu. 

Představení aplikace CoverScreen OS pro Flipy od Samsungu:

Samozřejmostí je také důkladné nastavení, v rámci něhož si upravíte chování aplikací, layoutu displeje i hlavní nabídky. Klávesnice je jen alfanumerická. Pokud budete chtít využívat QWERTY, bude třeba za aplikaci zaplatit. Měsíčně to dělá 55 korun, ale jsou k dispozici i celoživotní licence, které můžete využít na aktuálním véčku i u budoucích modelů.


Nejoblíbenější skládačky od Samsungu

Samsung Galaxy Z Flip3 5G F711B 8GB/128GB Samsung Galaxy Z Flip3 5G F711B 8GB/128GB
nabízí 2 obchody za ceny od 13 490 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/256GB Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/256GB
nabízí 19 obchodů za ceny od 22 999 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/512GB Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/512GB
nabízí 4 obchody za ceny od 19 499 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Z Fold2 5G 12GB/256GB F916B Samsung Galaxy Z Fold2 5G 12GB/256GB F916B
nabízí 1 obchod za ceny od 19 974 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené skládačky od Samsungu


Předplatné vás navíc zbaví vestavěných a vyskakujících reklam, které ale můžete stejně rychle uzavřít zpětnou šipkou. Předplatné tedy není třeba, pokud si ale s aplikací chcete pohrát do sebemenšího detailu, investice za to rozhodně stojí.

Představení skládacího véčka Samsung Galaxy Z Flip4:

Aplikace CoverScreen OS pro skládací véčka od Samsungu stahujte bezplatně z Google Play.

Diskuze (1) Další článek: V prohlížeči Edge se testuje nový způsob sdílení mezi desktopem a Androidem. Soubory pošlete ve vlastním „chatu“

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, Samsung Galaxy Z Flip4, Samsung Galaxy Z Flip4 256GB, Samsung Galaxy Z Flip4 512GB, CoverScreen OS, Displej, Aplikace, ? Displej, F +, Nový smysl, Úloha,