Málokdo o nich ví. Šikovné pluginy v Samsung Game Booster vám ukáží i FPS

Ve smartphonech Samsungu s nadstavbou One UI najdete jako nedílnou součást i tzv. režim Game Booster, k němuž se rychle dostanete ze spodní lišty s ovladači při hraní her. Drobná herní ikonka se přidá na levý kraj. Po stisknutí na vás vyskočí překryvné okno Game Booster, v němž můžete monitorovat výkon, teplotu a spotřebu baterie, takže se dozvíte, jak dlouho ještě můžete danou hru hrát bez nutnosti připojení telefonu na nabíječku. 

Vedle ikony nastavení pro režim Game Booster naleznete u smartphonů řady Galaxy S20 drobnou ikonku pro pluginy, kterou jste možné zprvu přehlédli. Mezi pluginy můžete najít tři položky, které můžete využít při hraní her. První z nich je Game Booster Plus, který u her automaticky navolí jeden z dostupných režimů. Na výběr je Úspora baterie, Vyvážený, Max FPS, Nejvyšší kvalita a Vlastní, u něhož můžete navolit kvalitu grafiky, výkon čipsetu, maximální framerate a jas displeje. Nastavené herní schéma můžete následně použít u všech her v telefonu nainstalovaných. 

Druhým pluginem je Daily Limits, který vám umožní omezit maximální dobu hraní, a to u jednotlivých titulů na jednotlivé dny v týdnu. Sledovat můžete i statistiky, např. o kolik déle jste dnes hráli oproti dřívějším dnům, týdnům či dokonce měsícům. Jakmile se bude blížit maximální stanovená doba hraní, telefon vám o tom dá vědět plovoucím oknem s upozorněním. Plugin Perf-Z vám zase ukáže framerate, využití procesoru a grafiky a také teplotu čipsetu v drobném okně při hraní her. Můžete si tedy „hrát“ s nastavením grafiky, až se dostanete k požadovanému frameratu. Je ale třeba počítat s tím, že u některých her je framerate, ať již uměle nebo kvůli omezením enginu, omezen na 30 FPS.

Diskuze (1) Další článek: Za jídlo v restauraci zaplatíte bezkontaktně pomocí QR kódu přímo od stolu. Stačí smartphone s foťákem

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Mobilní hry, One UI, GPU Turbo, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, FPS, Game Bustr, Plugin, Čipset, Hraní her, HraníUrčitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 12

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 21

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile