Klávesnice pro tři zařízení. Vyzkoušeli jsme Samsung Smart Keyboard Trio 500

Samsung v průběhu léta zatím nepředstavil žádné velké hardwarové novinky, přesto nám do redakce dorazil zajímavý doplněk. Jedná se o bezdrátovou klávesnici Smart Keyboard Trio 500, která může být připojena až ke třem zařízením současně. V praxi se tak třeba můžete připojit k telefonu, tabletu a k televizi. V jednu chvíli je připojená k jednou zařízení, ovšem přepnutí na jiné zařízení je jen otázka krátké chvíle.

Nízkoprofilová klávesnice navazuje na dřívější externí klávesnice od Samsungu, kompaktnost dostala přednost před pohodlným zadáváním textu. Klávesy jsou dost ploché a vcelku tvrdé na stisk, a pokud budete chtít psát delší texty, budete si na ní muset pár dní zvykat. Pokud klávesnice poslouží jen na zadávání do vyhledávacího pole Smart TV (psaní kurzorovým křížem na televizní obrazovce trvá snad věčnost!), tvrdost ji hravě odpustíte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klávesnice Smart Keyboard Trio 500 nám do redakce dorazila v bílém barevném provedení 

Klávesnice nemá žádný stojánek, ale jako celek se celá lehce plynule svažuje, takže při psaní na klávesničce až tak nezatěžujete zápěstí. Layout je uzpůsoben kompaktnímu podání, díky čemuž máte k dispozici malý enter či kompaktní podobu kurzorových šipek. Na desktopu nebo na smartphonu píše klávesnice v layoutu QWERTZ (samozřejmě lze i upravit na programátorské QWERTY), ovšem české polepky pro číselnou řadu na klávesnici chybí. Řada kláves F1 až F12 zase nabídne specifická tlačítka zejména pro Android, ovšem konkrétně úprava jasu displeje přes klávesnici funguje i ve Windows 10.

Nejdůležitější jsou na klávesnici šedá a modře zbarvená tlačítka. Díky šedým (F7 až F9) můžete klávesnici rychle přepnout mezi třemi spárovanými zařízeními. K párování stačí podržet jedno z tlačítek, a následně se ke klávesnici připojit třeba z telefonu nebo tabletu. Pokud používáte Samsungy s One UI 3.1, automaticky vám vyskočí obrazovka o blízké klávesnici. Přepnutí na jiné zařízení je otázka zhruba dvou vteřin, pouze u Galaxy Tab S7+ se nám opětovné připojení klávesnice nedařilo, možná to bude chtít drobný update.

U každého z Android zařízení s One UI 3.1 můžete na klávesy F1 až F3 namapovat rychlé spuštění vybrané aplikace. Stačí u spárovaného zařízení při otevřené aplikaci podržet jedno z tlačítek, na které se uloží její rychlé spuštění. Na tabletu a telefonu tak můžete mít úplně jiné zástupce. Samotná klávesa DeX pustí stejnojmennou obrazovku na telefonu, resp. na tabletu rovnou otevírá prostředí DeX.

Redakční představení klávesnice Smart Keyboard Trio 500:

Problémy se stabilitou připojení klávesnice jsme nezaznamenali, pouze na desktopu zhruba dvakrát do hodiny eviduje systém stisk klávesy jako její podržení, a tak jsem musel i z tohoto textu smazat pár duplicitních znaků navíc. O energii se starají dvě AAA baterie vložené přímo od výroby (Energizer Max). Šikovná kompaktní klávesnice od Samsungu se v Česku prodává v bílé a černé za 1 199 Kč.

Diskuze (4) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Plavání, kempování, tetování a nakonec svatba

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Tablety, Galaxy, Příslušenství, QWERTY, DeX, Android 11, Klávesnice, Smart TV, Bezdrátová klávesnice, Telefon, Tlačítko, Klávesa, Česká republika, Zařízení
Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Recenze notebooku Dell Vostro 15. Ostrý pracovní nástroj

Při hledání notebooku na studium či práci byste neměli minout profesionální řadu Dell Vostro, která vám může přinést oproti běžným notebookům několik zajímavých výhod.

Antonín Trčálek
DellTestyNotebooky
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Po asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

Po asteroidu, který zabil dinosaury, zbyly pod mořským dnem obrovské jizvy

** Američtí vědci objevili pod mořským dnem terénní vlny ** Důkazy naznačují, že vznikly po srážce s asteroidem ** Víme víc o jednim z nejdramatičtějších dnů v historii naší planety

Karel Kilián
KatastrofyZeměAsteroidy
I Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
Írán v tichosti buduje flotilu raketových katamaránů
Stanislav Mihulka
NámořnictvoLodě