Jsou tablety na vzestupu? Samsungu unikla roadmapa tabletů, hodinek a zcela bezdrátových sluchátek

Přímo z jihokorejského zdroje unikla roadmapa produktů od Samsungu na příští rok. Známe tak nejen názvy chystaných zařízení, očekávaný počet vyrobených kusů i přibližný časový rámec, kdy bude probíhat jejich výroba. Mimo smartphonů řady Galaxy, které se v tomto úniku neobjevily, tak máme celkem slušnou představu o tom, jaké produkty můžeme od Samsungu v příštím roce čekat.

V průběhu první poloviny roku bude Samsung vyrábět tablety řady Galaxy Tab S, konkrétně již osmou generaci, které bude složena hned ze čtyř (!) modelů. Kvůli aktuální situace ve světě to tak vypadá, že jsou tablety po letech strádání zase na vzestupu. Na základní Galaxy Tab S8 naváže Tab S8+ a nejvýkonnější Tab S8 Ultra. S odstupem času se na trhu objeví i ořezaný Tab S8 Lite, tedy nástupce aktuální generace Galaxy Tab S7 FE.  Nových „esek“ má Samsung v součtu vyrobit 4,1 milionů kusů. Mainstreamových Tab A8 a Tab A7 Lite však má být v součtu vyrobeno až 22 milionů.

Pokud ponecháme stranou segment notebooků a chromebooků, které se v Česku neprodávají, přichází jako další na řadu chytré hodinky Galaxy Watch5. Ve druhé polovině roku jich chce Samsung vyrobit necelých 5 milionů. A dočkáme si nástupců bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds Live. V první případě začne Samsung vyrábět Buds Pro2 ve druhém čtvrtletí (celkem 3,1 milionů kusů), o čtvrtletí později se začnou vyrábět Buds Live2, kterých má být ve finále vyprodukováno ještě o 200 tisíc více.

Představení hodinek řady Galaxy Watch4:

Pokud je tedy zveřejněná roadmapa pravdivá, máme slušnou představu o tom, co bude Samsung příští rok nabízet na trhu. V současné turbulentní situaci je možné, že se plány lehce změní či upraví. Globální nedostatek čipů totiž postihl téměř každé technologické odvětví.

Zdroj Thelec via Sammobile

Diskuze (2) Další článek: The Netflix Hub. Netflix nově spolupracuje se Spotify, a vydělat na tom chtějí oba. Povede se to?

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Chromebook, Galaxy Tab S, Galaxy Buds, Vzestup, Výroba, Bezdrátová sluchátka, Bronz, Samsun, Česká republika, Kus,