Ještě více světla pro fotomobily. Samsung představil technologii ISOCELL 2.0

Řada fotočipů ISOCELL od Samsungu se datuje až do roku 2013, kdy jihokorejský výrobce mezi pixely umístil fyzické bariéry, které pomohly redukovat barevný přeslech. V původním návrhu Samsung na ohraničení pixelů použil kov, který však částečně absorboval světlo. A protože to nebylo žádoucí, u fotočipů řady ISOCELL Plus byl kov nahrazen novým materiálem jen s malou příměsí kovu. Tento dlouholetý problém však kompletně řeší až nově oznámená technologie ISOCELL 2.0.

Samsung novou technologii fotočipů předvedl na videu níže, žádné mobilní fotoaparáty řady ISOCELL 2.0 však zatím neukázal. Na videu se můžete podívat na vizuální zpracování nové technologie, která by měla, ve srovnání s předchozími generacemi, výrazně vylepšit světelnou citlivost a výrazně omezit optické ztráty jednotlivých pixelů. 

Představení technologie ISOCELL 2.0 pro fotočipy od Samsungu:

Mezi řádky čteme, že ISOCELL 2.0 bude konečnou tou pravou technologií, která umožní jihokorejskému výrobci brzy překonat metu 200 MPx v mobilu, resp. dosáhnout dlouhodobého cíle. A tím je 600MPx fotomobil, který by překonal rozlišení lidského oka. To odborníci odhadují „jen“ na 576 MPx. První snímače řady ISOCELL 2.0 můžeme na trhu očekávat ve druhé polovině letošního roku.

Zdroj Samsung

Váš názor Další článek: Samsung Galaxy Xcover 5 oficiálně. Do výbavy se dostala i funkce push-to-talk

Témata článku: Samsung, Technologie, Fotoaparát, ISOCELL, Fotočipy, 600 MPx, Snímač, ISOCELL 2.0, Jihokorejský výrobce, Výrobce, Světlo, ISOCELL plus, KovyUrčitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 15

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče