Je rozhodnuto. Samsung ukáže nové skládačky koncem července v Koreji, srpnový termín využije konkurence

  • Samsung představí nové skládačky koncem července v Soulu
  • Vůbec poprvé se premiéra odehraje na domovském trhu
  • Tradiční srpnový termín v USA si „převezme“ konkurence

Samsung letos představí novou generaci skládaček dříve, než bylo v předchozích letech zvykem. Jihokorejci potvrdili premiéru v posledním červencovém týdnu, přičemž dříve své novinky prezentovali až ve druhé polovině srpna. A mění se také místo konání akce Unpacked, která se vůbec poprvé ve své novodobé historii přesune do Jižní Koreje. Dřívější premiéry telefonů řad Galaxy S, Galaxy Note a Galaxy Z probíhaly výhradně v Barceloně, Berílně Las Vegas, New Yorku nebo v San Franciscu.

Samsung si jako místo konání akce vybral komplex COEX, který se nachází v hlavním městě Soulu. Právě zde dojde představení skládacích telefonů Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Samsung je sice v tiskové zprávě přímo nezmiňuje, ale věta „nová generace skládaček nabídne vylepšená zařízení, která jsou postavena na několikaletém výzkumu a vývoji“ je všeříkající. Samsung by měl u obou skládacích modelů přepracovat pant, takže v zavřeném stavu mezi oběma díly už nebude žádná mezera. A díky tomu by měl být i překlad v displeji méně výrazný. 

Klepněte pro větší obrázek
Premiéra nových skládaček proběhne poslední týden v červenci v jihokorejském Soulu. Dějištěm akce Galaxy Unpacked bude komplex COEX

Podle posledních zpráv mají skládačky disponovat odolností IP58, budou tedy jako jediné svého druhu už i částečně prachotěsné. Už současná generace skládaček totiž splňuje normu IPx8, která však řeší pouze odolnost vůči vodě. Véčko Z Flip5 má navíc dostat větší vnější displej, který má mít rozměrově hodně blízko nejnovějšímu Razru. V krajním případě se u véčka můžeme dokonce dočkat hned dvou vnějších panelů.

Klepněte pro větší obrázek
Véčko Galaxy Z Flip5 má dostat větší vnější displej, které bude mít tvar „složky“ (Zdroj: Mediapeanut)

Společně se skládačkami se premiéry zřejmě dočká tabletová řada Galaxy Tab S9, chytré hodinky Galaxy Watch6, u kterých sezřejmě vrátí otoční luneta, a zřejmě i nová generace zcela bezdrátových sluchátek a nový SmartTag.

Třešničkou na dortu může být nedávné keynote od Applu uvedení brýlí pro mixovanou realitu, na nichž Samsung už delší dobu spolupracuje s Metou, Googlem a Qualcommem. Tisková zpráva potvrzující premiéru v Koreji utekla Samsungu, zřejmě s předstihem, na australských stránkách. Jihokorejská média však potvrzují to, co v ní bylo uvedeno.

Srpnový termín nezůstal volný dlouho

Tradiční srpnový termín však nezůstal neobsazen příliš dlouho. Na veřejnost prosáklo, že v průběhu srpna svou první skládačku v New Yorku představí i značka OnePlus. OnePlus Fold bude skládací hybrid, který nabídne 6,5" vnější FHD+ displej a 8" vnitřní skládací displej s rozlišení QHD+. Oba mají mít obnovovací frekvenci 120 Hz.

Výkon má zajišťovat Snapdragon 8 Gen 2 se 16GB RAM doplněnou 512GB úložištěm typu UFS 4.0. Skládačka má dostat 4 800mAh baterii s podporou 80W dobíjení a 50Mpx hlavní foťák s optickou stabilizací. Doplní jej 48Mpx širokáč a 32Mpx periskopický teleobjektiv. Ve skládacím hybridu však poběží ještě Android 13, a to v době, kdy už by na světě mohla být finální verze Androidu 14.

Zdroj: Samsung (archivováno), Korea Herald, Twitter, Pricebaba

Diskuze (43) Další článek: Do mobilů se po letech vrací projektor. Tentokrát je podpořený obří baterií a praktickou svítilnou na cesty

Témata článku: Samsung, Android, Barcelona, Galaxy Watch6, Snapdragon, Premiéra, USA, Hybridy, Véčko, Skládací konstrukce, IPx8, Flip, Korea, Twitter, Druhý displej, Termín, Konkurence, Konec července, Srpnový termín, Verze Androidu, Jižní Korea, Korea Herald, Razru, San Francisco, Jihokorejec, Telefony s Androidem na Heureka.cz