Jako živá sopka. Natahovací displej od Samsungu přidává lákavou třetí dimenzi

Samsung se na akci Global Tech Korea 2021 pochlubil impozantní ukázkou natahovacího displeje, který vyrobila displejová divize Samsungu. Jistě, tyto ukázky jsme sice viděli už dříve, jenže tentokrát je velmi výrazně vidět technologický progres. Samotný OLED panel má 13" úhlopříčku, a v průběhu ukázky na něm byla vyobrazena sopečná láva.

Pod displejem byl umístěn dodatečný hardware, který dle potřeby určité části displeje povysunul a jiné zase snížil, čímž displej dostal plastický efekt. Prakticky tak můžeme hovořit o třetím rozměru displeje. Ten však nebude určen pro běžné smartphony nebo tablety, ale spíše pro velkoformátové plochy, jako jsou reklamní billboardy nebo displeje v kinech. Demo však vypadá dost působivě, je tedy jasné, že Samsung s displejovými inovacemi, které aktuálně nabízí u skládaček Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3, jen tak neskončí. Jen to jen pouhý začátek.

Ukázka natahovacího displeje od Samsungu:

Zdroj ETnews

Diskuze (2) Další článek: Novinky od Xiaomi dostanou až 4 roky aktualizací. Těšit se mohou i další modely

Témata článku: Samsung, Displeje, Natahovací displej, Prototyp, Výzkum a vývoj, Sopka, Displej, Dimenze, Kino, Ukázka, Etnews
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Xiaomi Mi Smart Compact Projector - LED projektor, který se nebojím doporučit [test]

Xiaomi Mi Smart Compact Projector - LED projektor, který se nebojím doporučit [test]

LED projekce, FullHD rozlišení, prostředí Android TV a zvuk, který vás nebude nutit připojovat externí reproduktory. Navíc za velmi sympatickou cenu.

Tomáš Holčík
XiaomiProjektory
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny