Jak se u Samsungu testují aplikace? Vše funguje na dálku a vyzkoušet to můžete i vy

Napadlo vás někdy, jak se na telefonech testují mobilní aplikace? Vývojáři si buď koupí a neustále aktualizují flotilu aktuálních top zařízení, anebo zvolí druhou cestu. Tou je vzdálené testování telefonů, u něhož nám dal pod pokličku nahlédnout jihokorejský Samsung. V rámci programu Remote Test Lab si můžete na dálku vyzkoušet ovládání, systém a vlastnoručně napsané aplikace na nejnovějších modelech řady Galaxy, včetně Galaxy Z Flip3 či Galaxy Z Fold3.

Samsung má testovací centra pro vzdálené připojené téměř po celém světě. Mimo Jižní Koreje je najdete i v USA, Indii, Rusku, Vietnamu ve Velké Británii nebo v Polsku. Spojení se nerealizuje na žádných emulátorech, ale na fyzických zařízeních, která jsou neustále připojena k elektrické síti, k internetu a máte k nim plný přístup v rámci přiděleného timeslotu.

V rámci přiděleného času (30 minut až 2 hodiny) tak můžete využít vzdálený přístup ke smartphonu. Vývojářům se může líbit, že Samsung testovací laboratoř vylepšil o automatické testovací nástroje, které kontrolují výkon procesoru a spotřebu paměti. Navíc došlo i ke zpřehlednění uživatelského rozhraní při testování.

Představení skládacího Samsungu Galaxy Z Flip3:

Chcete si vzdáleně vyzkoušet smartphony od Samsungu? Budete potřebovat jen Samsung účet, na nějž vám budou průběžně naskakovat kredity určené k testování. Následně přejděte na vývojářské stránky Samsungu, kde se přihlásíte a vyberete požadovaný model, jeho verzi operačního systému, a vzdálené centrum, k němuž se připojíte. Po ukončení spojení se telefon automaticky pročistí a restartuje, aby mohl být připraven na další vzdálené připojení. Pro uskutečnění spojení budete potřebovat nainstalovanou JRE 7 a novější s Java Web Start. Nejstarším podporovaným zařízením je Galaxy Tab S3

Váš názor Další článek: T-Mobile začíná prodávat iPhony 13. Pro zákazníky s tarifem nabízí slevu až 7 tisíc korun

Témata článku: Samsung, Smartphony, Mobilní aplikace, Galaxy, Tablety, Internet, USA, Indie, Polsko, Rusko, Ekosystém, Pro vývojáře, F +, JRE, Velká Británie, Vietnam, Spojení, Telefon, Aplikace, Jižní Korea, Samsun, Testování, Remote Test Lab, Dálka, Tablety na Heureka.cz