Jak se u Samsungu testují aplikace? Vše funguje na dálku a vyzkoušet to můžete i vy

Napadlo vás někdy, jak se na telefonech testují mobilní aplikace? Vývojáři si buď koupí a neustále aktualizují flotilu aktuálních top zařízení, anebo zvolí druhou cestu. Tou je vzdálené testování telefonů, u něhož nám dal pod pokličku nahlédnout jihokorejský Samsung. V rámci programu Remote Test Lab si můžete na dálku vyzkoušet ovládání, systém a vlastnoručně napsané aplikace na nejnovějších modelech řady Galaxy, včetně Galaxy Z Flip3 či Galaxy Z Fold3.

Samsung má testovací centra pro vzdálené připojené téměř po celém světě. Mimo Jižní Koreje je najdete i v USA, Indii, Rusku, Vietnamu ve Velké Británii nebo v Polsku. Spojení se nerealizuje na žádných emulátorech, ale na fyzických zařízeních, která jsou neustále připojena k elektrické síti, k internetu a máte k nim plný přístup v rámci přiděleného timeslotu.

V rámci přiděleného času (30 minut až 2 hodiny) tak můžete využít vzdálený přístup ke smartphonu. Vývojářům se může líbit, že Samsung testovací laboratoř vylepšil o automatické testovací nástroje, které kontrolují výkon procesoru a spotřebu paměti. Navíc došlo i ke zpřehlednění uživatelského rozhraní při testování.

Představení skládacího Samsungu Galaxy Z Flip3:

Chcete si vzdáleně vyzkoušet smartphony od Samsungu? Budete potřebovat jen Samsung účet, na nějž vám budou průběžně naskakovat kredity určené k testování. Následně přejděte na vývojářské stránky Samsungu, kde se přihlásíte a vyberete požadovaný model, jeho verzi operačního systému, a vzdálené centrum, k němuž se připojíte. Po ukončení spojení se telefon automaticky pročistí a restartuje, aby mohl být připraven na další vzdálené připojení. Pro uskutečnění spojení budete potřebovat nainstalovanou JRE 7 a novější s Java Web Start. Nejstarším podporovaným zařízením je Galaxy Tab S3

Váš názor Další článek: T-Mobile začíná prodávat iPhony 13. Pro zákazníky s tarifem nabízí slevu až 7 tisíc korun

Témata článku: Samsung, Smartphony, Mobilní aplikace, Tablety, Galaxy, Internet, USA, Polsko, Indie, Ekosystém, Rusko, Pro vývojáře, Velká Británie, Jižní Korea, Aplikace, Testování, Telefon, Remote Test Lab, Dálka, Vietnam, JRE, Spojení
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android