Jak ochránit „skládačku“? Samsung nabídne pro Galaxy Fold kožené pouzdro

Debut skládacích zařízení máme za sebou, a že by to byla nějaká velká hitparáda, to se říci nedá. Zejména díky tomu, že jsme mohli očekávané hybridy okukovat pouze za skleněnými vitrínami. Na veletrhu MWC nám na Galaxy Fold ani na Mate X nikdo nedovolil sáhnout. Zřejmě se nejednalo o finální produkty, i když obavy zatím máme spíše z překládacích displejů, u nichž byla krycí skla nahrazena plastem. Jak bude odolný, kolik přeložení zvládne, a co se stane z displejem, když vám zařízení spadne z ruky?

Více než kdy jindy budou důležitým prvkem ochranné obaly a pouzdra. S roztodivnými konstrukcemi však bude problém je na skládací hybridy vůbec nacvaknout. To je zejména případ Huawei Mate X, jehož displej se překládá směrem dozadu, pro Galaxy Fold má být výroba obalů relativně snadná. Stačí pouze vyřešit předěl mezi dvěma skládacími částmi vhodným pantem. Samsung má hned ze startu nabídnout pro Galaxy Fold několik modelů pouzder, a jedním z nich má být i kožený kryt Leather Cover. Nabízet se má v základních odstínech černé a bílé. 

Takto vypadá skládací Galaxy Fold v praxi:

S pouzdry pro Galaxy Fold experimentují i samotní výrobci příslušenství. Třeba firma Spigen prozradila, že ještě před oznámením Galaxy Fold měla vyrobeno na dvacet prototypů pouzder s různými odchylkami, které se u finálního produktu mohly objevit. A my můžeme jen doufat, že Galaxy Fold dostane i na náš trh, jeho dostupnost v ČR zatím oficiálními kruhy potvrzena nebyla. Globální datum zahájení prodejů je stanoveno na 26. dubna.

Zdroj Sammobile

Váš názor Další článek: Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Témata článku: Samsung, Skládací displej, Flexibilní displej, Hybridy, Obaly a pouzdra, Skládací konstrukce, Huawei Mate X, Samsung Galaxy Fold, Sam, Finální produkt, Sklad, Pouzdro, Leather Cover, Spigen, Huawei Mást X, Česká republika, Kožené pouzdro, Jak, Displej, SkládačkaUrčitě si přečtěte

Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně