Hodinky s vodotryskem? To není jen tak. Mnohem reálněji se rýsují chytré hodinky s projektorem

  • Samsung si patentoval chytré hodinky s projektorem
  • Na ruku promítne obsah displeje i něco zcela úplně nového
  • U smartphonů sázka na projektor nevyšla, jak to dopadne u hodinek?

Idea projektoru v hodinkách je už pár let stará. Na veletrhu CES v Las Vegas jsem si před pěti lety osahal hodinky s projektorem značky Haier. Bylo to jen demo, které mělo nastínit hodinkovou budoucnost. Projektory v hodinkách jsou však i dnes stále jen tabu. Čeká se na velkého „hráče“, který by mohl hodinkový projektor náležitě zpropagovat. A tím by se brzy mohl stát jihokorejský Samsung.

A to třeba proto, že právě Samsung byl prvním velkým výrobcem, který do prodeje uvedl smartphone s projektorem. I když jej zřejmě nepoužíval „každý druhý“, pokud dnes vyslovíme označení Galaxy Beam, asi každému se vybaví sytě žlutý telefon s černým pruhem osazený mobilním projektorem. V obdobném duchu by značka mohla pokračovat i u chytrých hodinek, protože si nechala patentovat projektor, který je součástí nositelnosti na zápěstí.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung si patentoval chytré hodinky se zabudovaným projektorem. Úhlopříčka obrazu promítaného na vnější stranu dlaně může být vyšší, než úhlopříčka fyzického displeje hodinek

Samsung si patentoval hodinky, které projektují obraz na vnější část zápěstí či ruky. Projektor obsahuje několik čoček a LED diod, které jsou seřazeny do oblouku. Na zápěstí by se tak zrcadlil displej hodinek či zcela samostatný obrazový a video stream, který do něj pošle aplikace z hodinek nebo z telefonu. I z toho vyplývá, že by primárním využitím, stejně jako v případě projektoru v mobilu, bylo promítání multimediálního obsahu. 

Mají hodinky něco, co smartphone ne?

Samotné LED diody by za chodu mohly upravovat svůj jas a ohniskovou vzdálenost. Jenže, už u smartphonů byl projektor extrémně náročný na baterii. Jistě, u hodinek bude promítací vzdálenost velmi krátká, ale i tak by se projektor určitě podepsal pod velmi rychlé vybíjení baterie. Jenže se zatím jedná jen o patent, který nakonec může skončit bez využití v šuplíku.

Hodinky Haier se zabudovaným projektorem (CES 2018):

Je podle vás idea projektoru v hodinkách krok správným směrem. Projektor se u smartphonů, které používáme každý den, výrazněji neprosadil. Mají snad hodinky něco navíc oproti smartphony?

Zdroj: USPTO

Diskuze (8) Další článek: Končí doba sledování aplikacemi na Androidu. Google spouští betaverzi funkce Privacy Sandbox

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Las Vegas, Projektor, Vodotrysk, Obsah, USPTO, Displej, Haier, Chytré,