Hodinky od Samsungu začnou měřit teplotu. Aplikace pro Watch5 už je na Google Play, přednost má ale nová řada

  • Samsung u svých hodinek zpřístupní měření teploty
  • Jak objektů okolo vás, tak vody, ve které třeba plavete
  • Teplotu po updatu změří aktuální řada Watch5, i její nástupci

Chytré hodinky od Samsungu začnou měřit teplotu. A dočkají se toho, jak majitelé stávající řady Galaxy Watch5, tak uživatelé nadcházející generace hodinek řady Galaxy. Nové hodinky mají mít stejnou sadu snímačů, jako má stávající generace Galaxy Watch5, přesto se právě nová generace hodinek dočká měření telefony jako první. Po potřebné softwarové aktualizaci bude měření zpřístupněno i u aktuální páté generace.

Podle vyjádření Samsungu budou moci hodinky bezkontaktně změřit teplotu, a to např. jídla, vody v bazénu, teplotu vzduchu z místnosti, apod., a to bez nutnosti jakéhokoliv fyzického kontaktu. Teploměr se jako první ukázal u Galaxy Watch5, kde jej Samsung využíval jen pro detekci ženského cyklu, a to bez explicitního zobrazení aktuální teploty. Jenže na zprovoznění snímače jsme museli čekat až do dubna letošního roku. Po uvedení nové generace však nastane velká změna.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tutoriál v mobilní aplikaci prozrazuje, kde se u hodinek od Samsungu nachází bezkontaktní teploměr. Měřit bude možné teplotu fyzických objektů i vody

Měření teploty bude zajišťovat aplikace Thermo Check: LifeTemperature, která už je k dispozici na Google Play. Hodinky Galaxy Watch5 s ní zatím nejsou kompatibilní, což se výhledově změní. V mobilní aplikaci, která v tuto chvíli neúspěšně čeká na spojení s hodinkami, se alespoň dozvídáme, že hodinky dokáží změřit i teplotu dřevěných, plastových a kovových objektů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto bude vypadat aplikace pro měření teploty u hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch6

Pro měření teploty vody je stačí ponořit, u ostatních objektů se stačí s hodinkami jen přiblížit. U velmi horkých objektů aplikace doporučuje sundání hodinek ze zápěstí. Na hodinkách si pak navolíte jen typ měřeného objektu, k němuž se budete muset přiblížit, a aktivujete měření. Konkrétně u hodinek Watch5 je teploměr umístěný pod levou částí displeje.

Představení hodinek Galaxy Watch5 Pro:

Zdroj: Samsung News

Váš názor Další článek: Odložil jsem Apple Watch a nasadil hodinky Garmin. Čekal jsem šok, ale všechno jde hladce

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Objekt, Teplota, Samsung News, Thermo Check, Aplikace, Nová řada