Galaxy Z Flip5 spustí na vnějším displeji libovolnou aplikaci. Jsou k tomu ale potřeba další dva nástroje

  • První skládací véčka měla mallé informační displeje
  • Novodobá véčka vnější displej zvětšila, ale stále neví co s ním
  • U Galaxy Z Flip5 si pomůžete aplikací Good Lock

Některá skládací véčka současnosti doplácí na to, že jejich vnější displej nejde plně využít. Zatímco první generace véček měla displeje spíše menších rozměrů, poslední generace pak dokázaly displej výrazně zvětšit. Jenže i přesto je vidět, že výrobci neví, jak na vnějším displeji umožnit plnohodnotné používání telefonu, popř. rozhraní na vnějším displeji uměle omezují. Stejné je to i v případě nedávno oznámeného Galaxy Z Flip5

Samsung na vnějším displeji nového véčka nabízí podstatně větší ovládací prostor, jenže za současného stavu není možné na jeho displeji v zavřeném stavu ovládat úplně všechny aplikace. Pouze ty, které mají na ploše jakýsi widget, což se týká systémových aplikací Kalendář, Počasí, Zprávy, Budíky, Rychlé vytáčení, Poslední hovory, Časovač, Stopky, Počítadlo kroků a Google Finance.

Klepněte pro větší obrázek
Vnější displej véčka Galaxy Z Flip5 přímo vybízí k plnohodnotnému ovládání všech aplikací, Samsung to však zatím umožňuje jen po instalaci vlastní aplikace Good Lock a modulu Multistar

Mimo nich si na displeji ještě spustíte aplikace Google Mapy, YouTube, Netflix nebo WhatsApp, ale to až po aktivaci v sekci Labs, což je testovací režim, který je nicméně dostupný všem uživatelům, nejen vývojářům. Na premiéře nového véčka jsme byli zklamáni z toho, že vnější displej nespustí všechny systémové aplikace. Přesto tuto možnost Samsung nakonec umí zpřístupnit.

Proč to dělat jednoduše...

Novou funkci vnějšího displeje odemyká aplikace Good Lock, která se do Česka dostala před necelým rokem (kompletní preview zde). Aplikaci stáhnete z Galaxy Storu, nainstalujete a po spuštění je nutné si přes ní stáhnout ještě modul Multistar (záložka Life Up). Jeho první položkou je nabídka „I ♡ Galaxy Foldable“. V ní je nutné lokalizovat položku „Launcher Widget“, ve které si po aktivaci vyberete aplikace, které chcete mít přístupné na vnějším displeji.

Na jednu stranu se jedná o experimentální metodu, v rámci které nemusí na vnějším displeji fungovat všechny aplikace, ale v současnosti je to dostatečná náhrada přímo od výrobce za to, že si hned po vybalení z krabice nemůžete na vnějším displeji pustit libovolnou aplikaci.

Naopak použít totiž nelze launcher CoverscreenOS, který na kompatibilitu s větším displejem véčka od Samsungu teprve čeká. Ještě lepší by bylo, kdyby Samsung své prostředí ještě před startem prodeje své novinky vyladil natolik, aby žádná doprovodná aplikace Good Lock vůbec nebyla potřeba.

Představení skládacích novinek od Samsungu:

Via GSMarena

Diskuze (4) Další článek: Zakažme mobily ve školách na celém světě, vyzvalo UNESCO. Vzdělávání prý moc nepomáhají

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip5, Samsung Galaxy Z Flip5 512GB, Google Finance, Časovač, Stopka, Google Mapa, Aplikace, Displej, ? Displej, F +, Česká republika, MultiStar, Informační displej, Life Up,