Galaxy Unpacked Part 2. Samsung brzy kompletně odhalí skládací Galaxy Z Fold 2

Samsung příští týden v úterý 1. září kompletně představí skládací Galaxy Z Fold 2. Ochutnávku jsme se sice dočkali na srpnové akci Galaxy Unpacked, která za několik dní formálně pokračuje druhou částí věnující se pouze nové generaci skládacího hybridu. Zajímat nás bude hlavně dostupnost a cena, protože většinu specifikací již známe z neoficiálních zdrojů. Samsung totiž v srpnu zveřejnil jen část klíčových specifikací.

Skládací Galaxy Z Fold 2 nabídne dva displeje. Vnější 60Hz naroste do úhlopříčky 6,2 palce a bude jej krýt odolné sklo Gorilla Glass Victus. Vnitřní skládací displej přijde o masivní výřez, úhlopříčka 120Hz panelu v poměru stran 5:4 naroste na 7,6 palce, a strukturální součástí displeje bude i UTG sklo. Na zádech skládacího hybridu budou tři fotoaparáty, které budou primárně vycházet z Galaxy S20. Výpočetní výkon poskytne Snapdragon 865+ s 12GB RAM, interní 256GB paměť zřejmě žádným způsobem nerozšíříte. 

Oficiální videoprezentace Samsungu Galaxy Z Fold 2:

A jaká bude cena? Podle německého webu WinFuture by měl nový model stát 1 999 EUR,  což dělá zhruba 52 499 Kč. Pokud se cena v korunách potvrdí i v Česku, bude nová generace stát méně, než Galaxy Fold. Když se dostal na trh první skládací hybrid od Samsungu, účtoval si za něj výrobce 53 990 Kč. Cenový rozdíl však můžeme připsat menšímu úložišti a také chybějícímu slotu pro microSD karty. Zda se spekulace potvrdí, bude jasné krátce po skončení tiskové konference Unpacked Part 2, která startuje 1. září od 16:00 hod. Přímý přenos budete moci sledovat na webovkách či na YouTube kanálu Samsungu.

Diskuze (1) Další článek: Realme má nového šéfa regionu. V Evropě chce za rok posunout značku do Top 5

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Fold2 5G, Hybrid, Palec, Sklo, F +, Úhlopříčka, Z Fold, Gorilla Glass Victus, Nová generace, Unpacked Part, Displej, Brzy, Česká republika, Samsun