Galaxy Awesome Unpacked. Samsung 17. března blíže představí dvě nová áčka

Samsung oficiální cestou potvrdil to, o čemž se už delší dobu šuškalo. Letošní řada Galaxy A se, stejně jako topmodely Galaxy S21, dočká samostatné představovací akce, která se bude nazývat Galaxy Awesome Unpacked. Online představení modelů Galaxy A52 a Galaxy A72 proběhne 17. března v 16:00 hod. středoevropského času.

Samsung sice premiéru obou zmiňovaných telefonů přímo nepotvrdil, ovšem úniky z posledních dní jsou jasným důkazem. U Galaxy A52 víme technické specifikace, viděli jsme telefon i na živých fotkách, a dokonce se už s předstihem ukázal i na videu! Na internetu již také visí tiskové fotografie Galaxy A72, včetně evropských koncových cen. 

Největším přínosem nových áček má být zvýšená odolnost IP67 a také hlavní fotoaparát s optickou stabilizací, jemuž má pomáhat teleobjektiv. V řadě Galaxy A se také vůbec poprvé objeví podpora vyšších obnovovacích frekvencí displeje. V případě LTE variant máme počítat s 90Hz displeji, u 5G modelů bude maximem 120 Hz. Telefony poběží na Snapdragonech střední třídy, v základní krabici by měl Samsung ponechat síťovou nabíječku. S ekologickým podtextem nastoleným u řady Galaxy S21 to zřejmě nebude až tak horké. Den po globální akci má Samsung v plánu i lokální event pro české uživatele.

Pozvánka na akci Galaxy Awesome Unpacked:

Váš názor Další článek: Samsung vylepšil svůj mobilní prohlížeč. Lépe se přizpůsobí skládačkám

Témata článku: Samsung, Galaxy, Střední třída, 90 Hz, AMOLED, Optický zoom, 120 Hz, Spekulace, Snapdragon, OIS, Rychlé dobíjení, Premiéra, Plastová konstrukce, IP67, Áčko, Březen, Internet, TelefonUrčitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně