#FoldGate: některé kusy Galaxy Fold mají problém s displejem i pantem. Čím to?

Jen pár dní poté, co na Galaxy Fold pěli ódy, se sociální sítě zahlcují zprávami o problémech Galaxy Foldu. Ti, kteří dostali Galaxy Fold na testování, již po pár dnech na sociálních sítídh informují o problémech s displejem, a někteří také s pantem. Nejpalčivější je však problém zobrazovacího panelu, který směrem od jednoho kraje ke druhému přestane zobrazovat, resp. se na něm vytvoří nerovnosti. Celkem je mezi zapůjčenými Foldy (v době psaní článku) evidováno již pět problémů.

Za většinu zmedializovaných selhání displeje mohou američané. Jak jinak si vysvětlit to, že už po pár dnech používání odlepují tenký plastový film sloužící k ochraně displeje, který mylně zaměňují za „obyčejnou“ ochrannou fólii? A zatímco u telefonu pro americký T-Mobile visí na krycí fólii důrazné varování, u amerických testovacích kusů ještě na hybridu nebylo. A proto, kdo mohl, tak ji sundal...

Z pěti kusů, kde se problém s displejem objevil, byl u dvou odstraněn tenký film, který můžete vidět výše. Ovšem u zbývajících tří se problém s displejem objevil bez toho, aniž by se s fólií něco dělo. Můžete se tak podívat, jak vypadá testovací Fold od Bloombergu či od @MKBHD. Oba se film z displeje snažili odlepit, v prvním případě se to podařilo úplně, v případě druhém jen částečně.

V případě testovacího kusu redakce CNBC se objevily problémy i bez odlepení tenkého filmu. Po dvou dnech používání po rozevření neustále bliká levá strana displeje. V případě testovacího kusu v redakci The Verge se zase objevila malá „boule“ na pantu, která zasahuje i do displeje. Zřejmě se do pantu dostal nějaký nepořádek, který nadzvedl displej a následně jej poškodil. Ten má nyní na sobě nepěkný bílý proužek v překladu a částečně v pravé polovině vnitřního panelu.

Oficiální stanovisko Samsungu:

„Omezený počet raných vzorků Galaxy Fold byl poskytnut médiím pro účely testování. Obdrželi jsme několik zpráv týkajících se hlavního displeje na zapůjčených vzorcích. Tato zařízení osobně důkladně zkontrolujeme, abychom zjistili příčinu problémů.

Několik testerů nezávisle na tom informovalo veřejnost, že odstranili vrchní vrstvu displeje, což mělo za následek jeho poškození. Hlavní displej na Galaxy Foldu disponuje vrchní ochrannou vrstvou, která je součástí displejové struktury navržené k ochraně displeje proti nechtěným škrábancům. Odstraněním této ochranné vrstvy nebo přidáním lepidla na hlavní displej může způsobit jeho poškození. Zajistíme, aby tato informace byla jednoznačně předána našim zákazníkům.“

(Zdroj: The Verge)

 

Posledním známým případem je Evan Blass (@evleaks), který na Twitteru publikoval stručný příspěvek o tom, že na krajích displeje Foldu se mu objevují bílá místa, které se každou hodinu zvětšují... Stále však platí, že většina současných testerů si na žádné problémy nestěžuje, zřejmě se tedy bude jednat o problémy omezeného počtu kusů z první várky. Samsung však přesto vydal tiskové prohlášení a všem dotčeným testerům slíbil výměnu kus za kus. Doladí Samsung Galaxy Fold k dokonalosti, než jej začne nabízet i v Evropě?

Naše prohlídka uživatelského rozhraní Samsungu Galaxy Fold:

Diskuze (71) Další článek: Odlehčené Xiaomi Mi 9 SE jde do prodeje v ČR. Se Snapdragonem 712 a 6GB RAM

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Samsung Galaxy Fold, Kus, Attention, Wooow, F +, Pan, Tester, Evropa, The Verge, Evan Blass, Pant, Mark Gurman, Prohlídka, Fold, Pro +, Odlepení