Ekologie na kvadrát. Pokud vám je odebraná nabíječka málo, přidejte kryt z PET lahví

Samsung se opět snaží zahrát na ekologickou notu. Nejprve u nové řady smartphonů Galaxy S21 sebral všem modelům z balení nabíjecí adaptér, i když se dřív za stejný krok vysmíval Applu, nyní upozorňuje na ekologická pouzdra vyvinutá dohromady se společností Kvadrat.

Nutno dodat, že spolupráce s dánskou firmou Kvadrat specializující se na oblast textilního designu trvá už od loňského roku, kdy první pouzdra z této kolaborace získal prostřední model Galaxy S20+. Už tehdy se poukazovalo na ekologický podtext, ale příslušenství se nějak hlasitěji nepropagovalo.

Klepněte pro větší obrázek

Tentokrát Samsung podrobněji vysvětluje, jak pouzdra Kvadrat vznikají. Vyrábějí se z recyklovaných PET lahví, které se nejdřív musí roztavit v jakousi „plastovou pryskyřici“ a z ní náročným procesem přemodelovat na nový materiál. Tím je v případě krytů Kvadrat polyesterové vlákno, které se nabarví a poté se jím natká vnější strana obalu.

Z obyčejné půllitrové PETky se dá podle Samsungu získat vlákno na protkání dvou kusů krytů. Ty jsou celé z plastu, recyklovaná „tkaná“ část je pouze na povrchu. Pro snadné uchycení na šňůrku obsahují malé poutko. Celkově tvoří recyklované materiály asi pětinu objemu krytu, prodejní obal je papírový. Kryt je určen opět pouze pro prostřední model Galaxy S21+, na výběr je fialová a šedá barva. Prodává se za 900 Kč.

Diskuze (5) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Sofistikované zprávy z domova, ze světa i ze sportu

Témata článku: Samsung, Příslušenství, Recyklace, Obaly a pouzdra, Ekologie, Samsung Galaxy S21+ 5G, Lahev, Model, Pouzdro, Kvadrat, Nabíječka, KrytUrčitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40