Dxomark ukázal rozdíly mezi evropskou a americkou verzí Galaxy S22 Ultra. Každá má své silné a slabé stránky

  • Dxomark nově otestoval Galaxy S22 Ultra se Snapdragonem
  • A nechybí ani srovnání s evropskou verzí
  • Oba telefony mají stejné skóre, ale odlišné silné a slabší stránky

Fotografický benchmark Dxomark již dříve otestoval Galaxy S22 Ultra s čipsetem Exynos, který se ziskem 131 bodů zůstal za očekáváním. Nově přibyl test americké varianty se Snapdragonem, a ukázalo se, že oba modely fotí rozdílně. Svou „vinu“ na tom má samozřejmě použitý obrazový koprocesor, který se stará o zpracování nasnímaného obrazu. Rozdíly zde tedy jsou, ale nejsou až tak výrazné. I proto obě regionální varianty telefonu hlásí shodný zisk 131 bodů, resp. pozici číslo 14 v globálním žebříčku nejlepších fotomobilů.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G S908B 12GB/256GB Samsung Galaxy S22 Ultra 5G S908B 12GB/256GB
nabízí 1 obchod za cenu 20 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Evropská Exynos variant ztrácí dva body u focení, ale zase má čtyři body navíc u zoomu a tři body navíc u videí. Podle Dxomarku americké verze telefon lépe ostří, má lehce výraznější textury, evropská varianta má zase velmi nepatrně lepší expozici a pětibodový náskok u portrétových fotek. Při focení zoomů je vidět výrazný náskok u testování teobjektivů, u videí má o pár bodíků navrch Exynos varianta snad v každé monitorované podsekci.

Klepněte pro větší obrázek
Největší rozdíly panují zřejmě v detailech videí

Minimálně u focení tedy letos evropští uživatelů nemusí nijak smutnit, minimálně s ohledem na Dxomark posbírala Evropská verze telefonu více bodů, než její americké dvojče. Je ale otázkou, jak to bude s Exynos čipy vypadat do budoucna. Zatímco služba GOS, která uměle zpomalovala výkon telefonů, byla pro Samsung problém v celosvětovém měřítku, minimálně v Jižní Koreji Samsungu hodně pošramotila pověst. A, i když Samsung službu používal „v utajení“ déle, vyšla na povrch až právě v souvislosti s čipsetem Exynos 2200.

A protože ani Exynos 1280 nasazený do Galaxy A53 nemá příliš přesvědčivý výkon (poráží jej i starší Snapdragon 778G), může to znamenat, že Samsung výrazně omezí snahy o výrobu svých vlastních procesorů. Exynosy již dříve neměly valnou reputaci, a ta se po událostech posledních měsíců rozhodně nezlepšila. Samsung by tak měl velmi brzy začít ve svém portfoliu telefonů nabízet čipsety od MediaTeku, což v předchozích letech rozhodně nebylo zvykem.

A řada Galaxy S23? Pokud se potvrdí spekulace, měla by být globálně poháněná nejvýkonnějšími Snapdragony. Pouze v Asii se hovoří ještě o variantě postavené na nejvýkonnějším Mediateku. A to by znamenalo hořký konec Exynosů...

Redakční představení Samsungu Galaxy S22 Ultra:

Zdroj Dxomark

Diskuze (4) Další článek: E-ink tablety budou čím dál běžnější. Třetí generace barevného displeje výrazně zrychlila překreslování

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, GOS, Úkaz, Telefon, Snapdragony, Americká verze, Verze, Varianta, Slabá stránka, Focení, Jižní Korea, Asie