Dvě užitečné aplikace pro Galaxy S10: tapety a průstřel jako náhrada LED diody

Již před vstupem rodiny Samsungů Galaxy S10 na trh bylo zřejmé, že okolo průstřelu v displeji se vytvoří velká kreativní komunita. Průstřel tak můžete schovat přímo v systému, kdy jej do roviny vyplní černé ohraničení, nebo jej kreativně zakomponovat přímo do systémové tapety. Samozřejmostí je pak deaktivace pohybových efektů na ploše a také aktivní tmavý systémový režim.

Vzrůstajícího trendu si všiml i Samsung, který začal před pár dny nabízet v Theme Storu samostatnou sekci s tapetami určenou pro průstřely v displeji. Jednotlivé tapety však stojí 19 - 22 Kč a žádné bezplatné na Theme Storu nenajdete. Pokud vám nestačí komunitou vytvářené tapety na Redditu, možná vás potěší aplikace Hidey Hole, která sdružuje bezplatné tapety pro „es desítky“ s průstřelem. Mým oblíbencem je tapeta s pohledem do útrob Galaxy S10. Aplikaci stahujte bezplatně z Google Play.

Mnohem zajímavější je aplikace Always On Edge - Edge lighting, která vám do telefonu přinese náhradu za chybějící notifikační diodu. Samsung při rozpoznávání obličeje používá k notifikaci kruh diod okolo průstřelu, doposud však tuto „softwarovou notifikační diodu“ přímo do systému nedostal. Pomoci si tak musíte samostatnou aplikací, ve které si však umíte upravit chování informačního kruhu či oválu podle svých preferencí. A to i do absolutních detailů.

Představení aplikace Always On Edge - Edge lighting:

Můžete si nastavit barvu, styl, efekt notifikace, aplikace, pro které má být k dispozici, a spoustu dalších drobností. V prvé řadě musíte aplikaci přidat celou řadu oprávnění, aby mohla správně fungovat. Osvětleny mohou být jen kraje displeje spolu s okrajem průstřelu, nebo jen samotný průstřel. Po upravení nastavení nezapomeňte všechny volby uložit. Aby se vám to podařilo, je třeba zhlédnout reklamu. Pokud si však s aplikací vyhrajete dosytosti, můžete si pořídit i placenou verzi bez reklam.

Diskuze (26) Další článek: Následky obří pokuty. Android se vás začne ptát, jak chcete vyhledávat a jak surfovat

Témata článku: Samsung, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, Ostatní, Průstřel v displeji, Displeje, Bez reklam, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 512GB, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10+ 1TB, Samsung Galaxy S10e, Náhrada, Prus, Displej, Tapety, Theme store, LED diody, Užitečná aplikace, Jak, PrůstřelUrčitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin